06 Eylül 2004 21:00

Büyük kuruluşlar satış listesinde

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2005 yılı özelleştirme listesinin hazır olduğunu bildirerek, büyük kamu kuruluşlarının satış listesinde yer aldığını duyurdu.

Paylaş
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2005 yılı özelleştirme listesinin hazır olduğunu bildirerek, büyük kamu kuruluşlarının satış listesinde yer aldığını duyurdu. Abant'ta Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantının bitiminde, Anadolu Ajansı muhabirine açıklamada bulunan Unakıtan, "Yılın kalan kısmı ve 2005'te yeni özelleştirmeler gündemde mi?" şeklindeki soruya karşılık şöyle konuştu: "Evet var. Yakında bunları bir basın toplantısıyla açıklayacağım. Bu toplantıda 2004'ün son çeyreği ve 2005'in başında neler yapacağımızı, kamuoyu ile paylaşacağız. Büyük kamu kuruluşları var. Telekom, TEKEL, Mili Piyango gibi büyük özelleştirmeler gündemde. Bunların içersinde en önemlisi, enerji özelleştirmeleri. Bunların hepsini açıklayacağım. Neleri özelleştirme planına aldığımızı ve bugüne kadar yapılan özelleştirmelerde aldığımız mesafeyi, kamuoyu ile paylayacağım. Biz, kim ne derse desin özelleştirmeye devam edeceğiz."

Milli gelir hayali Unakıtan, kişi başına milli gelirde ilk kez yıl sonu için 4 bin dolarlık rakamların konuşulduğunu belirterek "Hedefimiz ise kişi başına en az 10 bin dolar" dedi. Unakıtan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu, az buz bir şey değil. Bu değişimin kendisine has sancıları olacak. Bunları aşacağız. Bu 4 bin dolarlar bile, GSMH'de düşük seviyeler. Bizim hedefimiz, kişi başına en az 10 bin dolar."

ÖNCEKİ HABER

TÜSİAD'dan hükümete 4 şart

SONRAKİ HABER

UNISON Konferansı'nda Türkiye'deki baskılar konuşuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa