26 Ağustos 2004 21:00

My Dream engel tanımayacak!

Dünyanın tek engelli gösteri ekibi dün Türkiye'ye geldi. Engelli sanatçıların gösterilerinden elde edilen gelir ile engelliler için okul ve rehabilitasyon merkezi yapılacak

Paylaş
"Dünyanın ilk ve tek engelli sanat ve gösteri ekibi" olduğu belirtilen Çin engelliler gösteri ve sanat topluluğu "My Dream", Türkiye'ye geldi. Olympic Havayolları'na ait uçakla Atina'dan gelen topluluk üyelerini, My Dream Türkiye Temsilcisi Buket Aksu ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri karşıladı.

Okul ve merkez yapılacak Daha sonra Atatürk Havalimanı TAV Konferans Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Aksu, topluluğun, 27 Ağustos-20 Eylül 2004 tarihleri arasında başta İstanbul olmak üzere Bursa, Ankara, Antalya, Aspendos, Bodrum, İzmir ve Marmaris'te gösteriler sunacağını söyledi. Aksu, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirilecek "My Dream" gösterilerinden elde edilecek gelirin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından beyin felçli çocuklar için Ankara'da yaptırılan "Serebral Palsili Çocuklar İlköğretim Okulu" ile geçen yıl temeli atılan Silivri'deki "Lions-Leo-Esen İbak Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi"ne aktarılacağını bildirdi. Aksu, "My Dream"in, 19 Eylül Pazar günü bu merkezin açılış törenine de katılacağını kaydetti.

60 milyonu temsil ediyoruz Çin Engelliler Federasyonu Başkanı Wang Yuan da, tekrar Türkiye'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Türkiye'ye 47 kişilik bir ekiple geldiklerini anlatan Yuan, topluluğun 40'tan fazla ülkede yaptığı gösterilerle duyguları ve sanatlarını aktarmaya çalıştıklarını bildirdi. "My Dream"in Çin'deki 60 milyon engelliyi temsil ettiğini vurgulayan Yuan, grup üyelerinden bazılarının dünyanın ünlü dans topluluklarında dans ettiğini sözlerine ekledi. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Proje Koordinatörü Melek Er de, fiziki engellerinin kendilerine engel olmasına izin vermeyen grup üyelerine teşekkür etti.

Nazarlık takıldı Bu arada My Dream Türkiye Temsilciliği görevlileri, topluluğun tek bacağı bulunan üyesinin bir gösteri sırasında bacağını kırması nedeniyle grubun diğer üyelerine, "Türkiye'de kazasız gösteriler sunmaları" dileğiyle nazarlık taktılar.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çirkinler de sever

SONRAKİ HABER

Kaybedenler kaybediyor aslında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...