BİZİM İÇİN

BİZİM İÇİN

1950'de İstanbul'da doğan Zeynep Cemali, ortaokul ve lise yıllarında el sanatları, halı ve kilim ticareti yapan babasıyla birlikte Anadolu'yu dolaştı.

1950'de İstanbul'da doğan Zeynep Cemali, ortaokul ve lise yıllarında el sanatları, halı ve kilim ticareti yapan babasıyla birlikte Anadolu'yu dolaştı. Babasının sık sık yinelediği "yaşamak öğrenmektir" deyişi yaşamını büyük ölçüde yönlendirdi. Hayatını kazanmak için çok farklı işlerde çalıştı. Öyküleri 1991'den bu yana Kumbara (İş Bankası Yayınları), Türkiye Çocuk ve Buğday gibi dergilerde ve Almanya'da dağıtılan Vitamin Çocuk Gazetesi'nde yayımlandı. Yazmak ve okumak giderek tutkuya dönüştüğünde, çocuklar için yazmaya karar verdi. Cemali, İstanbul'da yaşıyor ve yeni kitaplar yazıyor. Zeynep Cemali'nin Günışığı Kitaplığı'ndan yayımlanan kitapları: Öyküler: "Çılgın Babam", "Gül Sokağı'nın Dikenleri", "Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği" Romanlar: "Patenli Kız", "Güzelce'de Bir Kaçak, Memo"

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.