06 Ağustos 2004 01:00

Üreticiyi kimse dikkate almadı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, birçok kurumla ortaklaşa sürdürdüğü süne mücadelesi projesinin sonuçları düzenlenen bir toplantı ile açıklandı.

Paylaş
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, birçok kurumla ortaklaşa sürdürdüğü süne mücadelesi projesinin sonuçları düzenlenen bir toplantı ile açıklandı. Toplantıda kürsüye çıkan konuşmacılar, Türkiye tarımı ve süne mücadalesi konusunda olumlu bir tablo çizerken, konuşmalar sırasında üreticilerden Adil Özbey, "Süneyle bitmez bu iş, köylü perişan aç" sözleri kimse tarafından dikkat alınmadı. Toplantıya projenin yürütülmesine katkıda bulanan, çok sayıda kurumun temsilcisi, milletvekilleri, mücadelenin yürütüldüğü illerden valiler ve üreticiler katıldı. Koruma Kontrol Genel Müdürü Nihat Pakgil, 14 milyon dekarlık alanda süne mücadelesi yapıldığını belirterek, bu mücadale sonunda ekonomiye 1 katrilyon lira kazandırıldığını söyledi.

Üretici susturuldu CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük ise süneyle mücadele için yapılanların takdir edici olduğunu ancak bir tek süne mücadelesinin tarımının sorunlarını çözmediğini vurguladı. Küçük, TMO'nun üreticiye sahip çıkmadığını söyleyerek, Ofisin yeterli alım yapmadığını belirtti. Ankara'nın bir köyünden toplantıya katılan Adil Özbey Küçük'ün sözünü keserek, "İn çık in çık, herşey güllük gülistanlık gösteriliyor. İşte böyle sorunlarımız dile getirilmeli. Süneyle bitmez bu iş, köylü perişan aç. Biz sizi seçtik, sizi bağrımıza bastık, ama hiçbir şey değişmedi" sözleri kimse tarafından dikkate alınmazken, Özbey bakanlık bürokratları tarafından susturuldu. Bakan Sami Güçlü süne mücadelesi konusunda büyük başarı elde etmelerine rağmen, yeterince coşkulu kutlanmamasından şikayet etti.

ÖNCEKİ HABER

OPEC yedek kapasiteyi kullanacak

SONRAKİ HABER

Google Huawei'nin yeni telefonlarda Android lisansını iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa