25 Temmuz 2004 21:00

DSP Kongresi'nden notlar...

Paylaş
 • Mavi ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu salonda, kürsünün sağında Türkiye ve KKTC bayrakları ile DSP flaması, solunda ise Atatürk, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Ecevit posterleri yer aldı.
 • Salonda, ''Bölücü ve dinci terörü bitirdik'', ''Kamu ihalelerini saydamlaştırdık'', ''Yolsuzlukla mücadelede Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yaptık'', ''Ekonomiyi düzeltmek için bedel ödemeyi göze aldık'', ''Köy kentlerde dünyaya örnek olduk'', ''Kıbrıslı Türkler'in güvencesi Türkiye'dir. Kıbrıs da Türkiye'nin vazgeçilmez güvencesidir'', ''Uluslararası ilişkilerimizde, ulusalcılığımızdan ödün vermedik'', ''Merkez Bankası'nı bağımsızlaştırdık'', ''Türkiye'yi AB'ye taşıdık'', ''Daha iyi düşünen, daha iyi üreten, daha iyi paylaşan bir Türkiye için. DSP'', ''Gücünü haktan ve halktan alan tek parti'' yazılı pankartlar asıldı.
 • Ecevit kürsüye, ''10. Yıl Marşı'' eşliğinde geldi. Bir saatlik konuşmasının ardından ''Halkçı Ecevit'' sloganları ile tribündeki yerine geçerken, Levent Yüksel'in, ''İyi bak kendine, mutlu ol senelerce. Gözün arkada kalmasın'' şarkısı çalındı.
 • ÖNCEKİ HABER

  Demokratik Sol Parti'de
     hüzünlü kurultay

  SONRAKİ HABER

  Yazar Doğu Eroğlu: Operasyon IŞİD’in yeniden güçlenmesine zemin yaratabilir

  Sefer Selvi Karikatürleri
  Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa