10 Temmuz 2004 21:00

Eski milletvekili tutuklandı

Van'daki emniyet baskınına adı karışan ve aralarında eski milletvekili Mustafa Bayram'ın da bulunduğu 8 kişi tutuklandı. Elleri kelepçeli olarak adliyeden çıkarılan Bayram ve 7 kişi, Van Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Paylaş
Van'da gözaltına alındıktan sonra polis merkezinden kaçırılan Hamit Bayram'ın babası eski milletvekili Mustafa Bayram ile yedi kişi tutuklandı. Polis, tutukluların cezaevine sevki sırasında geniş güvenlik önlemleri aldı. Van Valisi Hikmet Tan'ın "oğlunu teslim etmezse kendisi veya diğer oğlu gözaltına alınır" dediği eski milletvekili Mustafa Bayram, bu açıklamadan üç saat sonra gözaltına alınmıştı.

Karakoldan kaçırılmıştı Geçtiğimiz çarşamba günü Malatya polisi, aracında uyuşturucu bulunduğu iddiasıyla Hamit Bayram'ı yakalamış ve Van polisine teslim etmişti. Ancak Hamit Bayram, Van Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ndeyken, yedi kişi tarafından kaçırılmıştı. Polis firarda olan Hamit Bayram ve Hüsnü Özburç'u yakalamaya çalışıyor. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu Hamit Bayram'ın, Van Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde gözaltındayken kaçırılması olayının detaylı incelenmesi için müfettiş görevlendirdiklerini belirtti. Şu anda bu konu hakkında konuşmasınını yanlış olduğunu söyleyen Aksu, müfettişlerin raporu açıklandıktan sonra daha detaylı ve sağlıklı bilgi verebileceğini belirtti. Olayın ardından kaçırma olayına karıştığı tespit edilen kişilerin emniyetin elinde olduğunu ve adli makamlara sevk edildiğini hatırlatan Aksu, "Bu sabah Van Valisi'nden aldığım bilgiye göre sekiz kişi tutuklanmış. Olay inceleniyor. İhmali olan, kusuru bulunan varsa gereken yapılacak" diye konuştu.

'Köstebek' olayı Aksu, bazı gazetelerde yer alan "Emniyet içinde 'köstebek' olduğu ve zanlılara haber ulaştırdığı yönündeki" iddiaları ise şöyle yanıtladı: "Niye gönderdik müfettişleri, bütün detayıyla incelesin diye. İhmali olan, kusura olan varsa gereken yapılacak."

Muhabirlerimiz gözaltına alındı Bu arada olayı araştırmak için Van Emniyet Müdürlüğü'ne giden muhabirlerimiz Şerif Karataş ve Özkan Zülfikar polis tarafından gözaltına alındı.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tamirciyi tatilci de kurtaramadı

SONRAKİ HABER

Tatlısu'da eylem günü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...