27 Haziran 2004 21:00

Güneşin doğuşunda
   sanat devam ediyor

Doğubayazıt'ta yapılan 3. Kültür Sanat ve Turizm Festivali, konserler, sergiler, tiyatro oyunları ile devam ediyor. Şair ve yazarlar da kitaplarını Doğubeyazıtlılar için imzalıyorlar.

Paylaş
Güneşin doğuşunda sanat buluşması devam ediyor. Uygarlıkların kültürünü taşıyan Doğubayazıt'ta yapılan 3. Kültür Sanat ve Turizm Festivali sürüyor. Festival programı çerçevesinde önceki gün yapılan turizm panelinden sonra TUHAYD-DER'in resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. MKM Tiyatrosu Jiyana Nû oyununu Doğubayazıtlılara sundu. Kürt stand-upçı Murat Batgi de bu yıl yine Doğubayazıtlıları güldürdü. Şair ve yazarlar da kitaplarını okuyucuları için imzaladılar. Stadta yapılan konserelere Doğubayazıtlıların ilgisi oldukça fazla.

Konser ve sergiler Önceki gün yapılan konserlerde İbrahim Tekdemir, Dodan Projeks Etnik Caz Grubu, Yücel Arzen ve Hemi Heci sahne aldılar. Festival programı çervesinde belediye önünde kurulan kıl çadırlarda TUHAYD-DER'in resim sergisinin yanı sıra güzel sanatlarda okuyan öğrencilerin resim sergisi de açıldı.

Festival sürekli olsun Ararat Dağı'nın bakışları altında gerçekleşen konserlerde yapılan havai fişek gösterisi ise Doğubayazıtlılara güzel anlar yaşattı. Doğubayazıtlılar da yapılan festivalin olumlu olduğunu belirterek, festivalin devam etmesini istiyor.

Festival önemli Mehmet Tanrıverdi ve Nuri Altınbaş da festivalin ilçenin tarihi ve kültürünün tanıtılması açısından önemli olduğunu belirtiyorlar. Doğubayazıt için önemli bir tanıtım olduğunu belirterek, festivalin devam etmesini istiyorlar. Fatma Öztürk ise belediye başkanının kadın olmasından dolayı çok memnun olduklarını söylüyor. Festivalin devam etmesini isteyen Öztürk, bunun Doğubayazıt için iyi olacağını belirtiyor.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ezo Gelin belgesel oluyor

SONRAKİ HABER

Nâzım'ı anlamak,
   mücadeleyi anlamaktır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...