27 Haziran 2004 01:00

Öğrencilere trafik uyarısı

Yabancı Dil Sınavı bugün 40 il merkezinde yapılacak. İstanbul ve Ankara'daki adayların, NATO zirvesi ve ABD Başkanı Bush'un Türkiye'ye gelişi nedeniyle bugün bazı yolların trafiğe kapalı olacağını göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Paylaş
Üniversitelerin dil puanıyla öğrenci alan bölümlerinde okumak isteyen adaylar, bugün Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) katılacak. İstanbul ve Ankara'daki adayların, NATO zirvesi ve ABD Başkanı Bush'un ziyareti nedeniyle bugün bazı yolların trafiğe kapalı olacağını gözönünde bulundurmaları gerekiyor. Geçen pazar günü ÖSS'ye giren adaylardan 47 bin 644'ünün başvurduğu sınav, Türkiye'de devlet üniversitesi rektörlüklerinin bulunduğu 40 il merkezi ile Lefkoşa'da gerçekleştirilecek. Sınav, 09.30'da başlayacak ve 150 dakika sürecek. YDS sonuçları, adaylara ÖSS sonuçlarıyla birlikte duyurulacak.

Yollara dikkat Sınavın gerçekleştirileceği gün Ankara'da George W. Bush'un ziyareti, İstanbul'da da NATO zirvesi nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak. Adayların bu durumu gözeterek, sınava girecekleri merkeze ilişkin güzergahı belirlemeleri ve evlerinden olabildiğince erken çıkmaları gerekiyor. ÖSYM yetkilileri, binalara evrak ulaştırılması konusunda sıkıntı yaşanmayacağını, ancak adayların ve sınav görevlilerinin dikkatli olması gerektiğini belirttiler.

ÖNCEKİ HABER

Kürt sorunu Kürtlerle konuşulmalı

SONRAKİ HABER

KHK ile ihraç edilen kanser hastası Haluk Savaş, pasaportunu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa