21 Haziran 2004 21:00

ABD'nin batağına girmemek için...

NATO zirvesini değerlendiren İSKİ Nurtepe Bakım Müdürlüğü işçileri, halkın bu zirveye izin vermemesi gerektiğini söylediler.

Paylaş
NATO zirvesini değerlendiren İSKİ Nurtepe Bakım Müdürlüğü işçileri, halkın bu zirveye izin vermemesi gerektiğini söylediler. NATO'nun savaşları önlemek için kurulduğunu ama aslında savaşları kendisinin çıkarttığını dile getiren Ahmet Cibioğlu isimli işçi, Türkiye'nin Ortadoğu'daki batağın içine çekilmek istendiğini söyledi. Cibioğlu, batağa girmemek için NATO toplantısına izin vermemek gerektiğini dile getirdi.

Silahsız savaş Müslüman bir ülke olan Türkiye'nin de Irak ve Filistin gibi tehlikede olduğunu söyleyen Ahmet Duman, "Fiili bir savaş başlatmasalar bile örf ve adetlerimizi, kültürümüzü yok etmeye çalışıyorlar. Gençlerimiz şimdiden Amerikancı oldu bile. Bu bize karşı yürütülen silahsız bir savaştır" diye konuştu. Halkın sokaklara çıkması gerektiğini belirten Duman, NATO karşıtı eylemlere katıldığını ve çevresindeki işçileri de katmaya çalıştığını vurguladı. ABD'nin dünya jandarmalığına soyunmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade eden Hüseyin Fırat ise Ortadoğu'da yürütülen savaşa ve NATO'ya karşı tepki gösterilmesini istedi.

Taşlamaya başlayacağız Ahmet Yıldızbaş isimli işçi, Irak'ta ABD'nin Şiilere, Sünnilere ve Araplara zulüm yaptığını söyledi. Ortadoğu'da Müslüman haklara karşı bir savaş yürütüldüğünü anlatan Yıldızbaş, AKP'li olduğunu söyledi. Partisinin Türkiye'nin yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle sesini çıkartamadığını ileri süren Altınbaş, "Üç yıl istediler. Üç yılda düzeltemezlerse taşlamaya başlayacağız" diye konuştu. İSKİ Kâğıthane Şebekesi'nde çalışan Ahmet Akgüzel ise NATO zirvesine karşı yapılacak eylemlere işçilerin katılımının önemli olduğunu belirtti. "Hangi görüşten olursa olsun bütün işçiler 27 Haziran'da Aksaray'da yapılacak büyük mitingde buluşmalı" diyen Akgüzel, aksi durumda ABD'nin bölgeye yönelik kanlı planları uygulayacağını söyledi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Halk NATO'culara kanmayacak

SONRAKİ HABER

Partilere eşit mesafedeyiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...