17 Haziran 2004 01:00

'KATİLLERİ
    ÜLKEMİZDE İSTEMİYORUZ'

Bir hafta önce EMEP'in başlattığı imza kampanyası yoğun ilgi görüyor. "Irak'taki işkenceleri durdurmak, Amerikan askeri olmamak için bir imzada sen at" diyen EMEP'liler, İstanbul eylemine çağrı yaptılar.

Paylaş


BALIKESİR Bir hafta önce EMEP'in başlattığı imza kampanyası yoğun ilgi görüyor. "Irak'taki işkenceleri durdurmak, Amerikan askeri olmamak için bir imzada sen at" diyen EMEP'liler, İstanbul eylemine çağrı yaptılar.

ANKARA Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), 15-16 Haziran'ın yıldönümü nedeniyle yaptığı eylemde, NATO'yu protesto etti. Mamak NATO Karşıtı Birlik de NATO Yolu Caddesi Tekmezar Parkı'nda konser düzenledi.

AYDIN Aydın Bush, NATO ve Emperyalizm Karşıtı Platform, bir basın açıklaması yaptı. Basın metnini okuyan Hacı Bektaş Veli Derneğinden Sümran Ünal, "Bizler insan hakları, demokrasi, özgürlük, kalkınma ve reform gibi yüce iddialarla gelip kadın, çocuk, yaşlı herkesi katleden, gittiği her ülkede insanlık onurunu çiğneyen, acımasız canileri ülkemizde istemiyoruz" dedi.

BURSA Bursa'da Bursa NATO ve Bush Karşıtı Birlik, BAK, TMMOB, KESK, TÜMTİS eylem takvimini kararlaştırdı: * 24 Haziran saat 14.00'de basın açıklamasıyla birlikte Osmangazi Metro İstasyonu önü, Heykel Çiçekçiler Pasajı, Mesken Meydanı'nda imza standları açılacak. * 26 Hazirana kadar sürecek imza standı Osmangazi Metro İstasyonu önünde geniş katılımlı basın açıklamasıyla son bulacak. * 15 bin adet el ilanıyla, 27 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan NATO karşıtı mitinge çağrı yapılacak.

İZMİR İzmit NATO ve Bush Karşıtı Birlik ve İşgale Karşı Komiteler, Büyükşehir Belediyesi önünde NATO'ya karşı meşaleli yürüyüş yaptılar. 200 kişinin katıldığı yürüyüş sonunda belediye önünde oturma eylemi yaparak protestoya devam eden NATO karşıtı örgütler, burada yaptıkları konuşmalarda ise 15-16 Haziran'ı da andılar.

BERGAMA ABD İşgali ve NATO'ya Karşı Bergama Platformu da dün Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması düzenleyerek "NATO'ya hayır imza çadırı"nın açılışını yaptı. Kurulan çadırda NATO'nun tarihçesi, ABD'nin izlediği politikalar, Irak'ta yapılan işkencelerin, Filistin'de yapılan soykırımların fotoğrafları sergileniyor.

SAMSUN Samsun'da ise NATO Karşıtı Birlik, NATO Karşıtı Forum düzenledi. Forum sonunda 15-16 Haziran işçi eylemleri konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. Samsun'da NATO Karşıtı Birlik 19 Haziran'da "NATO ve Bush Karşıtı Miting" yapacak.

ÖNCEKİ HABER

ABD ve İsrail'e eleştiri

SONRAKİ HABER

Kayseri Büyük Bürüngüz köylüleri siyanürle altın aramaya karşı çıkıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa