30 Mayıs 2004 21:00

NATO EYLEMLERİ SÜRÜYOR...

NATO Karşıtı Birlik, önceki gün Ceyhan'da NATO zirvesini protesto etti. Üçgen Park'ta yapılan eylemde birlik adına bir açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Erol Karaçay, NATO'nun bir savaş örgütü olarak varlığını sürdürdüğünü belirtti.

Paylaş


CEYHAN NATO Karşıtı Birlik, önceki gün Ceyhan'da NATO zirvesini protesto etti. Üçgen Park'ta yapılan eylemde birlik adına bir açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Erol Karaçay, NATO'nun bir savaş örgütü olarak varlığını sürdürdüğünü belirtti.

ADANA "Adana Emperyalizm, İşgal ve NATO Karşıtı Platform" da önceki gün İnönü Parkı'nda bir basın açıklaması yaptı. Platform adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Şube Başkanı Halil Kara, Türkiye'nin bir an önce terörist Bush ve Şaron ile ilişkilerini kesmesini isteyerek, "İstanbul'da yapılacak NATO zirvesine geçit vermeyelim. Irak ve Filistin'de yaşanan vahşete karşı birleşik mücadeleyi yükseltelim" çağrısını yaptı.

ÖDP'den eylem Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) NATO zirvesini protesto amaçlı bir basın açıklaması yaptı. ÖDP Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu'nun da katıldığı basın açıklaması dün Taksim Tüyap Girişinde gerçekleştirildi. Genel Başkan Kozanoğlu, basın açıklamasında ABD'nin kendisini dünyanın efendisi ilan ettiğini söyledi. Kozanoğlu, "ABD emperyalizmi NATO'yu, Ortadoğu'ya ölüm yağdırmak için seferber etmeyi planlıyor" dedi. Spekülatör George Soros'un "Türkiyenin en önemli ihraç ürünü askerleridir" sözünü hatırlatan Kozanoğlu, AKP iktidarını, Bush ve İsraile karşı net tavır almaya çağırdı.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Irak, ikinci Vietnam

SONRAKİ HABER

Bolu'da da birlik kuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa