19 Mayıs 2004 21:00

EMEP'ten çağrı

Emeğin Partisi Mersin İl Örgütü yaptığı basın açıklaması ile NATO'ya, BOP'a ve ABD'nin Ortadoğu işgaline karşı mücadele etmenin bir yurtseverlik görevi olduğunu vurguladı.

Paylaş
Emeğin Partisi Mersin İl Örgütü yaptığı basın açıklaması ile NATO'ya, BOP'a ve ABD'nin Ortadoğu işgaline karşı mücadele etmenin bir yurtseverlik görevi olduğunu vurguladı. İl Başkanı Mehmet Taşçı tarafından yapılan açıklamada, "Denizler'in 6. Filo'ya karşı gösterdikleri mücadale kararlılığını, NATO zirvesini yaptırmayarak biz de göstermeliyiz. NATO zirvesine hayır demek, direnen Irak halkının yanında olmak demektir" dedi.


CHP'li gençler de yürüdü Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden "Bağımsızlık Yürüyüşü" yaparak Ankara'ya gelen CHP'li gençler, il ve ilçelerinden getirdikleri toprakları CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a verdiler. Yürüyüş sonrası CHP Genel Merkezi önüne gelen gençler sık sık attıkları sloganlarla ve taşıdıkları dövizlerle "Tam Bağımsız Türkiye" taleplerini dile getirdiler. "Bağımsızlık Yürüyüşü"nün ardından CHP'nin önüne gelen gençler adına açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yalçınkaya, "19 Mayıs Bayramını bir ulusal direniş bayramı haline getirmeliyiz" dedi. 19 Mayıs Bayramı'nın salonlarda değil alanlarda kutlanması gerektiğini dile getirdi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bakırhan: Gençlik barışın teminatıdır

SONRAKİ HABER

Konsolosluk önünde NATO karşıtı eylem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa