Bakırhan: Gençlik barışın teminatıdır

Bakırhan: Gençlik barışın teminatıdır

DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, 19 Mayıs dolayısıyla yaptığı açıklamada, barış ve kardeşliğe her zamandan daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, 19 Mayıs dolayısıyla yaptığı açıklamada, barış ve kardeşliğe her zamandan daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. ''Milyonlarca gencin eğitim ve iş taleplerini karşılayamayan siyasi iktidar, barış ortamını korumaya dönük bir çaba içerisinde de bulunmamaktadır'' diyen Bakırhan, çatışmalarda en fazla gençlerin acı çektiğini dile getirdi. Bakırhan, şunları kaydetti: ''Ülkemizin geleceği, barış ve kardeşliktedir. Barışın, kardeşliğin ve geleceğin teminatı ise gençliktir. Gençliğimizin bilimsel-demokratik eğitim, özerk üniversite, ana dilde eğitim taleplerinin karşılandığı, bütçeden eğitime ayrılan payın artırıldığı, gelecek kaygısı taşımadan umut ve güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye özlemiyle, Gençlik Bayramı'nı kutluyorum.''

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.