19 Mayıs 2004 01:00

CHP'de ikinci deklarasyon

CHP'li 30 milletvekili bir deklarasyon yayınlayarak "Olağanüstü seçimli kurultay" istedi. Hareketin sözcüsü CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu, bir soru üzerine deklarasyondaki görüşlerin CHP İstanbul milletvekili Kemal Derviş'in görüşleri ile örtüştüğünü belirtti.

CHP'li 30 milletvekili bir deklarasyon yayınlayarak "Olağanüstü seçimli kurultay" istedi. Hareketin sözcüsü CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu, bir soru üzerine deklarasyondaki görüşlerin CHP İstanbul milletvekili Kemal Derviş'in görüşleri ile örtüştüğünü belirtti. Bu sırada Urfa milletvekili Turan Tüysüz "İmzamı çekin, ben yokum" diyerek sinirli bir şekilde salondan dışarı çıktı. CHP milletvekilleri, parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında "CHP'nin İktidar Yürüyüşü" başlıklı bir deklarasyonu kamuoyuna açıkladı. "Hareketin sözcüsü" olduğunu bildiren CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu tarafından okunan bildiride 4 ana başlık halinde istekler sıralandı. CHP'nin kendini yenileyerek iktidara yürüyüşünün, partililerin ve halkın desteğiyle gerçekleştirileceği ifade edilen deklarasyonda şöyle denildi: "İktidar Yürüyüşü Hareketi, ileriye dönüktür; geçmişin verimsiz tartışmalarını, kişisel hesaplarını bir tarafa bırakacak, topluma umut ışığı olacak bir CHP'yi elbirliğiyle oluşturacağız."

'Görüşlerimiz Derviş ile aynı' Kesimoğlu, bir soru üzerine deklarasyondaki görüşlerin CHP İstanbul milletvekili Kemal Derviş'in görüşleri ile örtüştüğünü bildirdi. Bu arada deklarasyonda imzası bulunan Urfa milletvekili Turan Tüysüz sinirli bir şekilde salondan dışarı çıktı. "İmzamı çekin, ben yokum" diyen Tüysüz'ü, peşinden dışarı çıkan İstanbul milletvekili Hasan Aydın ikna edemedi. Tüysüz, basın toplantısına katılmayarak TBMM Basın Bürosu'ndan ayrıldı.


İMZASI BULUNANLAR Atilla Başoğlu, Ziya Yergök, Mustafa Sayar, İsmail Değerli, Yakup Kepenek, Muzaffer R. Kurtulmuşoğlu, Mehmet Tomanbay, Feridun Ayvazoğlu, Mustafa Gazalcı, Nejat Gencan, Züheyir Amber, Hasan Aydın, Ahmet Güryüz Ketenci, Kemal Kılıçdaroğlu, Berhan Şimşek, Hakkı Akalın, Muharrem Toprak, Hakkı Ülkü, Mehmet S. Kesimoğlu, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Muharrem Kılıç, Ersoy Bulut, Hüseyin Özcan, Nurettin Sözen, Mehmet Vedat Melik, Turan Tüysüz, Erdoğan Kaplan, Mehmet Nuri Saygun, Hasan Güyüldar, Muharrem İnce.

ÖNCEKİ HABER

'Sivil silahlar' işbaşında

SONRAKİ HABER

İngiltere’de Avam Kamarasından sorumlu bakan istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa