18 Şubat 2004 22:00

Sizi bölücüler sizi!

Diyarbakır'da adaylarını netleştiren partilerden biri olan MHP, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Arzakçı'yı seçti.

Paylaş
Diyarbakır'da adaylarını netleştiren partilerden biri olan MHP, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Arzakçı'yı seçti. Seçimlerde iddialı olduklarını hazırladıkları projeleriyle anlatan Arzakçı, sınır tanımayan vaatleriyle dudak uçuklatıyor. Arzakçı, Diyarbakırlı seçmenden oy almak için, işe renklerden başladı. Yıllarca karşı çıktıkları "Sarı-kırmızı-yeşil" renklerden broşür hazırlanırken, "büyük" iddialarda bulunuluyor. Arzakçı, bugüne kadar hiçbir iktidarın, hükümetin ve siyasi partinin aklına gelmeyen bir projeyi Diyarbakırlıların ilgisine sunuyor. Diyarbakır'dan geçen Dicle Nehri üzerinde baraj yapmayı düşünen Arzakçı, 12 yıldır "On gözlü köprü ve Dicle Baraj Projesi" üzerine çalıştığını, "kısmet olursa" 12 yılda da tamamlayacağını vaat ediyor. Tatil köyü! Projelerini anlatan Arzakçı, "Bu proje ile barajın iki kıyısında tatil köyleri olacak. Sahil olacak. Oteller olacak. Bu proje ile bölgenin tümü kurtulacak" dedi. Yapacağı gölün içersinde gemi, vapur, teknelerin olacağını ve artık Diyarbakırlıların Dicle Nehri'nin öbür yakasında bulunan Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne vapurla geçeceğini anlatan Arzakçı, Diyarbakırlıların tatillerini, artık tatil köylerinde geçireceğini söyledi.

'Canı sıkılanlar için ada!' Arzakçı, Diyarbakır'ın bu şekilde Dünya'nın önemli turizm kentlerinden biri olacağını anlatırken, sahil yollarının 5 ayda tamamlanacağını, barajın da 2 yıl içerisinde bitirileceğini savunarak "35 kilometre boyunca tatil köyleri yapılacak. Tesisler oluşacak. Barajın ortasında da bir ada yapılacak ve canı sıkılan vatandaşlarımız burada stres atacak" diye kaydetti.

'Kaynak mı hiç problem değil!' Bu devasa proje için kaynak sorunun dert etmediğini kaydeden Arzakçı, Dünya Bankası'nın kredi sağlayacağına kesin gözüyle bakıyor. Arzakçı, elektrik fiyatlarını yüzde 50 oranında ucuzlatacağını da vaat ediyor. Bunu da yapacağı baraj gölünün üreteceği elektrikle sağlayacağını ifade eden Arzakçı, şunları söyledi: "Biz bu elektriği ürettiğimiz zaman elde edeceğimiz kârdan vazgeçerek, halka ucuz elektrik vereceğiz. Biz Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceğiz. Böylelikle elektrik ucuz gelecek. Hatta ilk etapta yüzde 50 olsa bile indirim, daha sonra yüzde 70'e kadar daha çıkacak."

'57 bin kişiye iş 400 kişiye aş' MHP'li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzakçı, kentin en büyük sorunlarından olan işsizlik konusunda da konuşurken de, 57 bin kişiye iş 400 bin kişiyede aş sağlayacağını söyledi. Tüm bu projelerini nasıl gerçekleştirileceği sorusuna ise Arzakçı, "Allah'ın izni ve oylarla" yanıtını verdi.

ÖNCEKİ HABER

DÜNYADAN DENETİM ÖRNEKLERİ

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa