06 Mart 2011 10:12

Mübarek’in içişleri bakanı yargı önünde

MISIR’ın eski İçişleri Bakanı Habib El Adli Kahire’de çıkarıldığı mahkemede kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarını reddetti. Kara para aklama ve zimmetine para geçirme suçlamasıyla hakim karşısına çıkarılan eski bakan “Böyle bir şey olmadı” dedi.Eski bakan eski cumhurbaşkanı Hüsn&uum

Mübarek’in içişleri bakanı yargı önünde

Paylaş

MISIR’ın eski İçişleri Bakanı Habib El Adli Kahire’de çıkarıldığı mahkemede kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarını reddetti. Kara para aklama ve zimmetine para geçirme suçlamasıyla hakim karşısına çıkarılan eski bakan “Böyle bir şey olmadı” dedi.

Eski bakan eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in yaygın protestolar ardından devrilmesinden bir kaç gün sonra, Şubat ayı ortalarında tutuklanmıştı.

Eski bakan devrilen rejimin mahkemeye çıkarılan ilk üst düzey yetkilisi.

Habib El Adli, geçen ay sonunda kabineden çıkarılmış ve protestocuların baskısıyla Mübarek’in iktidardan düşmesinden bir hafta sonra 17 Şubat’ta tutuklanmıştı.

Beyaz mahkum kıyafetiyle hakim karşısına çıkan El Adli, kendisine yöneltilen para aklama ve kamu fonlarını zimmetine geçirme suçlamalarını kabul etmeyerek, iki kez “Böyle bir şey olmadı” dedi.

Eski İçişleri Bakanı’nın duruşması, 2 Nisan’a ertelendi.Mahkemenin dışında da çok sayıda Mısırlı “Halk katilin idamını istiyor” sloganları attı ve eski bakanı boynunda ilmikle gösteren pankartlar taşıdı. Mısır’da Mübarek’in birçok eski bakanı ve eski hükümete yakın iş adamı ya tutuklu ya ülkeyi terk etmeleri yasak. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

Libya’da çatışmalar sürüyor

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa