04 Mart 2011 11:17

Askeri mahkemeden 3 generalin itirazına ret

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), Tümgeneral Gürbüz Kaya, Jandarma Tümgeneral Halil Helvacıoğlu ve Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu’nun açığa alınma işlemlerinin iptali isteminin reddine karar verdi.AYİM Genel Sekreterliğince yapılan basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli iki general ve bir amiral taraf

Askeri mahkemeden 3 generalin itirazına ret

Paylaş

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), Tümgeneral Gürbüz Kaya, Jandarma Tümgeneral Halil Helvacıoğlu ve Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu’nun açığa alınma işlemlerinin iptali isteminin reddine karar verdi.
AYİM Genel Sekreterliğince yapılan basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli iki general ve bir amiral tarafından, AYİM’de tarafları aynı olmakla birlikte dava konusu farklı iki ayrı davanın açıldığı kaydedildi. Açıklamada, bu kapsamda ilk olarak bir üst rütbeye terfi ettirilmeme işleminin iptali istemiyle açılan davada; AYİM Daireler Kurulu tarafından 27 Eylül 2010 tarihinde yürütmenin durdurulmasına, 24 Aralık 2010 tarihinde de işlemin iptaline oy birliği ile karar verildiği anımsatıldı. Açıklamada, AYİM Daireler Kurulu tarafından 18 Şubat 2011’de kararın düzeltilmesi istemlerinin reddine oy birliği ile karar verildiği ve gerekçeli kararların taraflara tebliğ edildiği ifade edildi.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, üç generalin açığa alınması kararının hukuka uygun olduğu yönündeki AYİM kararından memnun olduğunu söyledi. (ANKARA)

 

ÖNCEKİ HABER

KESK: Kazaya davetiye çıkarıldı

SONRAKİ HABER

Sayıştay: Zonguldak'taki kaçak ocaklar organize yapı haline geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa