04 Mart 2011 10:22

Bir tek Zaman'la Sabah savundu

Ergenekon soruşturması kapsamında Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin gözaltına alınması neredeyse tüm gazetelerin manşeti oldu. Daha önce Ergenekon’u savunan bazı gazetelerin de tepkiyle karşıladığı gözaltıları, Zaman ve Sabah Gazetesi ise savundu.“Ergenekon’da Yeni Operasyon: 11 Gözaltı&rdq

Bir tek Zaman'la Sabah savundu

Paylaş

Ergenekon soruşturması kapsamında Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin gözaltına alınması neredeyse tüm gazetelerin manşeti oldu. Daha önce Ergenekon’u savunan bazı gazetelerin de tepkiyle karşıladığı gözaltıları, Zaman ve Sabah Gazetesi ise savundu.

“Ergenekon’da Yeni Operasyon: 11 Gözaltı” manşetini atan Zaman Gazetesi, gözaltıların 14 Şubat’taki Oda TV operasyonunda ele geçirilen belgeler çerçevesinde gerçekleştirildiğini ve ‘Ulusal Medya 2010’ isimli belgeye dayandırıldığını yazdı. Sabah Gazetesi ise “18. Dalga Medyayı Vurdu” manşetiyle gözaltıları değerlendirdi. Ergenekon davası haberleriyle öne çıkan Taraf Gazetesi’nin ‘Ergenekon bu mu?’ manşetiyle gözaltılara tepki göstermesi ise dikkat çekti. Yaşanan gözaltıları gazetemiz “Basın özgürlüğü Ergenekon kıskacında” başlığıyla manşetine taşırken, Akşam Gazetesi, “Gazeteci dalgası”, Birgün Gazetesi ise “Hükümetin ve cemaatin bitmeyen cadı avı” başlığını manşetine taşıdı.

Gözaltılarla ilgili olarak diğer gazeteler ise şu manşetleri attı:   Bugün: Ergenekon’da Odatv Dalgası Cumhuriyet: Yeter Artık Güneş: Medya Dalgası Habertürk: Gerekçe Mit’in Kozmik Belgeleri Hürriyet: Yine Dalga Vurdu Milli Gazete: Son Dalga Gazetecilere Milliyet: Basın Özgürlüğü Kahramanına Ergenekon Gözaltısı Posta: Dünya Basın Kahramanı Gözaltında Radikal: Biri Bize Anlatsın Sabah: 18. Dalga Medyayı Vurdu Sözcü: Gazetecilere Operasyon Star: Odatv’de Artçı Gözaltılar Takvim: Ergenekon’da Basın Dalgası Taraf: Ergenekon Bu Mu? Türkiye: Ergenekon’da Medya Dalgası Yeni Akit: ETÖ’de Yeni Dalga Vatan: Onları Da Aldılar Yeni Asya: Ergenekon’da Medya Dalgası Yeni Şafak: Odatv Dalgası Mit’e Uzandı  (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İnsanı bizzat yaratan şey: Emek

SONRAKİ HABER

DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tınaztepe'ye taşınıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa