04 Mart 2011 09:37

Beşikçi'ye 1 yıl 3 ay hapis cezası!

"Kürtler ve Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkı'' başlıklı yazısı nedeniyle hakkında "Örgüt propagandası" yaptığı iddiasıyla dava açılan Sosyolog-Yazar İsmail Beşikçi, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi'nin yayın organı &Cc

Beşikçi'ye 1 yıl 3 ay hapis cezası!

Paylaş

"Kürtler ve Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkı'' başlıklı yazısı nedeniyle hakkında "Örgüt propagandası" yaptığı iddiasıyla dava açılan Sosyolog-Yazar İsmail Beşikçi, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi'nin yayın organı Çağımızda Hukuk ve Toplum dergisinde yer alan ''Kürtler ve Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkı'' başlıklı yazısı nedeniyle Sosyolog-Yazar İsmail Beşikçi ve derginin Yazı işleri Müdürü Av. Zeycan Balcı Şimşek hakkında "örgüt propagandası" iddiasıyla açılan dava İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Üçüncü duruşması görülen davada Beşikçi ve Zeycan hazır bulunurken, daha önceki duruşmalarda yapılan savunmaların ardından bugün karar çıktı. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, Beşikçi'ye önce 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Daha sonra mahkeme iyi hal indirimine giderek, Beşikçi'nin cezasını 1 yıl 3 aya indirdi. Mahkeme heyeti, Beşikçi'nin söz konusu yazısını yayınladığı Av. Şimşek'i de 16 bin 660 lira para cezasına çarptırdı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Mısırlılar Gazze'ye yürüyor

SONRAKİ HABER

Rusya’da 2 savaş uçağı çarpıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa