Mısırlılar Gazze

Mısırlılar Gazze'ye yürüyor

“25 Ocak Devrim Gençliği” kuşatmayı kırmak amacıyla Kahire’den Rafah sınır kapısına sembolik bir yürüyüş yapmayı planlıyor.Mısırlı gençler, Kahire’den başlayacak yürüyüşle 1,5 milyondan fazla insanın yaşadığı Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak istiyor. Yürüyüşü düz

“25 Ocak Devrim Gençliği” kuşatmayı kırmak amacıyla Kahire’den Rafah sınır kapısına sembolik bir yürüyüş yapmayı planlıyor.

Mısırlı gençler, Kahire’den başlayacak yürüyüşle 1,5 milyondan fazla insanın yaşadığı Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak istiyor. Yürüyüşü düzenleyenler Rafah Sınır Kapısı'nın bir daha kapanmamak üzere açılmasını ve Gazze halkının seyahat özgürlüğüne getirilen kısıtlamaların son bulmasını istiyor.

Yarın başlayacak yürüyüşe Mısırlı vatandaşların yanında Mısır’a gelen yüze yakın yabancı dayanışmacının da katılması bekleniyor. Kuşatma altında bulunan Gazze’ye girmek için yetkililerle görüşmeler yaptıklarını söyleyen girişimciler, bu girişimleriyle beş yıldır devam eden kuşatmayı kırmak istediklerini ifade etti.

Beş yıldan beri kuşatma altında bulunan Gazze’ye insani yardım götüren uluslararası girişimlerin çabaları işgal yönetimi kadar Mısır rejimi tarafından da engelleniyor ve Gazze’ye gitmek isteyen insanlara zorluk çıkarılıyordu. Ariş’te “Filistin'e Özgürlük” konvoyuna yapılan saldırılar henüz hafızalardan silinmiş değil. (DİHA)

www.evrensel.net