05 Eylül 2011 10:43

Batman’da Hey Tekstil işçileri eylemde

Batman’da 5 aydır maaşlarını alamayan HEY Tekstil çalışanı 250 işçi, oturma eylemi başlattı.Batman’da bulunan HEY Teksil’de çalışan 250 işçi, 5 aydır maaş alamamalarını Atatürk Parkı’nda yaptıkları oturma eylemi ile protesto etti. İşçiler, 5 aydır paralarını alamadıklarını, bunu defalarca söyle

Batman’da Hey Tekstil işçileri eylemde

Paylaş

Batman’da bulunan HEY Teksil’de çalışan 250 işçi, 5 aydır maaş alamamalarını Atatürk Parkı’nda yaptıkları oturma eylemi ile protesto etti. İşçiler, 5 aydır paralarını alamadıklarını, bunu defalarca söylemelerine rağmen sürekli tekstil sahibi tarafından oyalanarak tehdit edildiklerini belirtti.

Konuya ilişkin konuşan Tekstil çalışanı Cengiz Kaptanoğlu, vali ile görüşmek istediklerini belirterek, valiliğin olmamasından dolayı vali yardımcısı ile görüştüklerini söyledi. Kaptanoğlu, “Tekstil sahibi Servet Güneş Tekin ve ortağı olan Süreyya Bektaş, hiçbir şekilde bizimle görüşmedi. Uzun süredir para alamıyoruz. Evimize ailemize para götüremiyoruz” diye tepki gösterdi. Kaptanoğlu, maaşlarını alana kadar eyleme devam edeceklerini kaydetti.

Hey Tekstil'in İstanbul ve Çankırı'daki fabrikalarında da benzer sorunlarla nedeniyle işçiler birçok kez iş bırakma eylemleri düzenlemişti. (Batman/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Daha fazla geç kalmayalım

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa