05 Eylül 2011 09:09

Üniversite kayıtları kuyruk çilesiyle başladı

ÜNİVERSİTE kayıtlarının başlamasıyla birlikte öğrenci ve veliler, sıcağın altında kuyruk çilesi yaşadı.Zonguldak’ta üniversite kayıtlarını yaptırmak üzere ilk iş gününde banka ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) önünde harç parası için sıra bekleyen vatandaşlar, sistem arızası nedeniy

Üniversite kayıtları kuyruk çilesiyle başladı

Paylaş

ÜNİVERSİTE kayıtlarının başlamasıyla birlikte öğrenci ve veliler, sıcağın altında kuyruk çilesi yaşadı.

Zonguldak’ta üniversite kayıtlarını yaptırmak üzere ilk iş gününde banka ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) önünde harç parası için sıra bekleyen vatandaşlar, sistem arızası nedeniyle sıcağın altında saatlerce bekledi. Kızı Aslıhan Aydın’ı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydettirmek için Akbank Zonguldak Şubesi önünde sabah erken saatlerden beri sıra beklediğini belirten İlhan Aydın (51), “Şu an izdiham var. Bankalarda sistem kilitlenince böyle manzaralar oluştu. Sabahtan beri sıra bekledim, tam harç yatıracağım sırada, ‘Sistem arızalandı’ dediler. Yeniden bu sıcakta kuyruğa girdik. Akşama kadar bekleyeceğiz.” dedi.

Yeğenini üniversiteye kaydettirmek isteyen Mahide Akalanı ise yetkililerin duyarsızlığına tepki göstererek, “Manzara gördüğünüz gibi, millet banka önünde telef oldu. Üniversiteden bir tek yetkili yok. Ben kendim Zonguldaklıyım, bu sıkıntıyı çekiyorsam yazık ya şu insanlara! Sabahtan beri buradayız, ‘Sistem açılmadı’ diyorlar. Bunun böyle olacağı belli değil mi? Bir kişi yok mu yetkili ya, Allah rızası için!” şeklinde konuştu. Sırada bekleyen bir öğrenci ise şunları söyledi: “Üniversiteyi kazandık hediyesi bu mu? Yazıklar olsun, 2 saattir buradayız, güneşin altında yandık. Yanımdaki arkadaşın 1 saat sonra arabası vardı, bileti yandı. Şimdi bunun parasını kim verecek. Para kolay mı kazanılıyor? Bürokrasiye takıldık.” (ZONGULDAK)

ÖNCEKİ HABER

Jane Birkin Altın Portakal’da

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa