03 Mart 2011 13:36

“At sahibine göre kişnermiş“

Atasözlerinin doğruluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. 2003 yılında Star gazetesinde yazan Engin Ardıç, tüm yolsuzluk iddialarına ve belgelerine rağmen sahibi Cem Uzan için övgüler düzmüş sadakati karşılıksız kalmamıştı. Bugün Sabah gazetesinde icraatlarına devam ediyor ve sahibine göre kişnemeye de.Seviyesiz ve cahi

“At sahibine göre kişnermiş“

Paylaş
Fatma Koç Şahin

Atasözlerinin doğruluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. 2003 yılında Star gazetesinde yazan Engin Ardıç, tüm yolsuzluk iddialarına ve belgelerine rağmen sahibi Cem Uzan için övgüler düzmüş sadakati karşılıksız kalmamıştı. Bugün Sabah gazetesinde icraatlarına devam ediyor ve sahibine göre kişnemeye de.

Seviyesiz ve cahil bir insanda bulunan tüm özellikler var adamda. Terbiyesizlik desen var, edepsizlik desen var. Kendisi köşesinde her ne kadar fütursuzca yazsa da benim buraya taşıyamayacağım birçok şey.

İşleri, ekmekleri ve sendikalaşma hakları için mücadele eden kadın işçiler ve kamu emekçileri, doğanın ve tarihin yok edilmesine karşı çıkan köylü kadınlar, evinin başına yıkılmasına direnen kentli kadınlar, eğitim ve sağlıktan dışlanan yoksul ve güvencesiz kadınlar, tacize, tecavüze, şiddete karşı sesini yükselten kadınlar ve daha iyi bir dünya özlemi ile yetinmeyip bunun için mücadele eden tüm kadınlara “Solculuk kisvesi altında faşizme hizmet ediyorlar, kerhaneye düşmek gibi bir şey, belki daha da kötü!” cümlesiyle başlayan ve sınırsız hakaretlerle yazısına devam eden Engin Ardıç’ı kendisi daha fazla olumsuz cümleleri hak etse de esefle kınıyorum.

Mevlana’nın bir şiirinde söylediği gibi Düşman saçma sapan lâflar eder, duyar can kulağım. Benim için kötü şeyler düşünür, görür can gözüm. Üzerime köpeğini salar, ısırır köpek ayağımı, çok acılar çekerim, çok acılar. Köpek değilim, onu ısıramam, ısırırım dudağımı.

Engin Ardıç’ın seviyesine düşüp onu muhatap almayarak 8 Mart’a sayılı günler kala yapılmış bu çirkin saldırıya karşı tüm kadın arkadaşlarımı daha fazla mücadeleye destek vermeye davet ediyorum.

 
 

ÖNCEKİ HABER

Artık uyanmalıyız

SONRAKİ HABER

Hyundai ve yan sanayisi kısa çalışmaya başvurusu yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa