01 Eylül 2011 10:09

AKP’li başkandan ‘provokatif’ açıklama

AKP Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, DTK, BDP ve kentteki sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenecek olan 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingi öncesinde “barışa değil savaşa yürüyen ayak sesleri” değerlendirmesinde bulundu.AKP Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, dün yaptığı yazılı açı

AKP’li başkandan ‘provokatif’ açıklama

Paylaş

AKP Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, DTK, BDP ve kentteki sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenecek olan 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingi öncesinde “barışa değil savaşa yürüyen ayak sesleri” değerlendirmesinde bulundu.

AKP Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, dün yaptığı yazılı açıklamada, mitingi “barışa değil savaşa yürüyen ayak sesleri” olarak değerlendirdi. Mitingi düzenleyenlerin “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” deyimi ile asıl savaşı tercih edenler olduğunu savunan Kara, mitinge izin veren Diyarbakır Valiliği’ni ise adeta ‘göreve’ çağırarak “Her sene olduğu gibi bölgemizi kan gölüne çevirenler, savaş alanına döndürenler valilikten aldıkları resmi izinle metropol kentin göbeğinde barış adına miting düzenlerler” dedi. Kara, mitingin orduya ve Başbakan Erdoğan’a gözdağı vermek anlamına geldiğini savundu.

Sınıriçi ve sınırötesi operasyonları meşru gören, “operasyonları durdurun” çağrılarını da “safsata” olarak değerlendiren Kara, “Tek muhatap İmralı’dır” sözlerinin ise huzuru dinamitlemek, sorunu çıkmaza sokmak anlamına geldiğini iddia etti. Söz konusu mitingde yapılacak konuşmaların savaş ilanı anlamına geleceğini öne süren Kara, “Kürt sorununun barışçıl yollardan çözümü noktasında çekilecek nutuklarla bölgenin yine kan gölüne dönmesinin yeni tohumları atılacaktır. Artık analar ağlamasın edebiyatı ile analarımız kirli bir tuzağın habersiz figüranı olarak kullanılacak ve diğer annelerin de ocaklarına ateş düşmesinin yeni senaryoları ortaya konacaktır. Asker de dağdaki de ölmesin ikiyüzlülüğü gösterilerek timsah gözyaşlarıyla gencecik insanlarımıza dağların yolları gösterilecektir” dedi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Biz neyin bedelini ödüyoruz?’

SONRAKİ HABER

Meksika'da iş bırakan metal işçileri 25 Ocak'ta greve çıkacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa