31 Ağustos 2011 09:17

Yangında 15 hektar alan zarar gördü

DERSİM’in Pülümür ilçesinde meydana gelen yangında 15 hektarlık alan zarar gördü.Pülümür ilçesine bağlı Kaymaztepe köyünde bilinmeyen bir nedenle meydana gelen yangında 15 hektarlık alan zarar görürken, köylülere ait meyve ağaçlarının yanı sıra elektrik direkleri de kullanılamaz ha

Yangında 15 hektar alan zarar gördü

Paylaş
Kemal Özer

Pülümür ilçesine bağlı Kaymaztepe köyünde bilinmeyen bir nedenle meydana gelen yangında 15 hektarlık alan zarar görürken, köylülere ait meyve ağaçlarının yanı sıra elektrik direkleri de kullanılamaz hale geldi. Köyü tehdit eden yangın, Pülümür Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğünün çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı. Yangının çıktığı köyde incelemelerde bulunan Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun, köyün uzun zamandan sonra yerleşime yeniden açıldığını ve vatandaşların köylerine yatırım yapmaya başladığını belirterek, köylülerin yangın nedeniyle uğradıkları zararın karşılanmasını istedi.

Başkan Coşkun, yangının cam parçacıklarından ya da elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini ifade etti. (DersimEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Canlı kalkanların mülteci kamplarına ziyaretleri sürüyor

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa