01 Ocak 2002 22:00

Çay meydan okuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevinden alınan eski Devlet Bakanı Abdulhaluk Çay, uyguladığı yanlış politikaların, parti yönetimini Türkiye genelinde parti içerisinde tartışılır hale getirdiğini savundu.

Paylaş
Çay meydan okuyorGeçen hafta görevinden alınan MHP'li eski Devlet Bakanı Abdulhaluk Çay, parti yönetimini ve hükümeti eleştirmeyi sürdürüyor. Yılbaşı tatilini geçirmek için Nevşehir'e gelen ve merkez ilçeye bağlı Nar Beldesi'ndeki Peri Tower Oteli'nde kalan Çay, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çay, MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli ile aralarındaki anlaşmazlıklar hakkında açıklama yaparken, MHP yönetimine yüklendi. Kendisinin 1963 yılından beri MHP'nin her kademesinde görev aldığını anlatan eski Devlet Bakanı, şu anda partisinden istifa etmeyi düşünmediğini, gelişmelere göre hareket edeceğini söyledi. MHP yöneticilerinin kendisi hakkındaki sert açıklamalara da yanıt veren Çay, "27 yıllık öğretmen ve idareci olarak hizmetim var. Benim hakkımda iddialarda bulunanların yaşı dahi benim davaya yaptığım hizmetlerin yanında küçük kalır. Bahçeli'ye kırgın olmamam mümkün değil" dedi.

MHP nereyeAbdulhaluk Çay, MHP'nin seçimlerden sonra bir rehavet ortamına girdiğini savunarak, "Bu rehavet ortamının getirdiği yanlış politikalar, bugünkü parti yönetimini Türkiye genelinde parti içerisinde tartışılır hale getirdi" dedi. "Bugünkü mevcut MHP yönetimi, kendisine verilen görevi yapabiliyor mu ya da yapamıyor mu? MHP'nin genel politikasına ve ideolojisine uygun hareket edebiliyor mu? Önemli olan bu olmalı" diyen Çay, Devlet Bahçeli'nin parti içinde hakem gibi tarafsız kalması gerektiğini iddia etti şöyle konuştu: "Başkan olarak parti içerisindeki demokratik mücadelenin zeminini hazırlaması gerekir. Eğer hazırlayamazsa, parti içi hiziple partiyi daha kötü duruma getirir."

Bahçeli Avrupa'daMHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli ise 5 günlük bir Avrupa gezisine çıkıyor. Yarın Almanya'nın Köln şehrinde "çalışma ziyaretlerinde" bulunacak olan Bahçeli, daha sonra Hollanda'ya geçerek, Hollanda Türk Federasyonu'nun Kurultayı'na katılacak. Bahçeli, Belçika'da da temaslarda bulunduktan sonra, 7 Ocak günü Türkiye'ye dönecek. Devlet Bahçeli, 57. Hükümet'in kuruluşundan bu yana, Türkmenistan, Almanya ve Fransa'ya ziyaretlerde bulundu.
ÖNCEKİ HABER

'Sosyalizmin kültürü, daha büyük

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa