03 Mart 2011 10:36

CHP Çukurca ve Korgun’da yok

CHP’nin parti üyeleriyle ilgili hazırladığı rapora göre, Hakkari’nin Çukurca ve Çankırı’nın Korgun ilçelerinde üyesi bulunmuyor. Rapora göre İzmir’in üye sayısı Ankara’nın iki katı.CHP’nin, 24 Şubatta gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında sunulan Merkez Yönetim Kurulu raporu

CHP Çukurca ve  Korgun’da yok

Paylaş

CHP’nin parti üyeleriyle ilgili hazırladığı rapora göre, Hakkari’nin Çukurca ve Çankırı’nın Korgun ilçelerinde üyesi bulunmuyor. Rapora göre İzmir’in üye sayısı Ankara’nın iki katı.

CHP’nin, 24 Şubatta gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında sunulan Merkez Yönetim Kurulu raporunda, üyelikle ilgili çalışmalara da yer veriliyor. Rapora göre, CHP’nin 20 Şubat 2011 tarihi itibariyle, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş olan geçen yılın ikinci dönemine ait üyelerle, toplam 957 ilçede Parti Kütüğü’ne kayıtlı asıl üye sayısı 852 bin 422.

Rapora göre, Parti Kütüğü’nde 25 ilçenin üye sayısı ise 0 ile 49 arasında. Raporda 0-49 arasında üyesi bulunan ilçelere rapor halinde yer verilirken, hiç üyesi olmayan ilçeler ise Hakkari’nin Çukurca ve Çankırı’nın Korgun ilçeleri olarak belirtiliyor. Asıl üyelerin il bazında dağılımının da yapıldığı raporda, en fazla üye sayısı 175 bin 935 üye ile İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’u 109 bin 974 üye ile İzmir takip ederken, Ankara’nın üye sayısı 50 bin 965 olarak belirtiliyor. En az üyeli iller ise Hakkari, Iğdır, Muş, Bingöl, Bitlis, Kilis, Bayburt ve Gümüşhane olarak görülüyor. (ANKARA)
 

ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanı Danıştay’ın 15 üyesini belirledi

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun’un duruşması ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa