30 Ağustos 2011 09:31

Mektubu çarpıtan Sabah’a tepki

Bütün failleri ortaya çıkmasına rağmen seçim öncesinden “Sivas katliamını PKK yaptı” manşeti atarak dezenformasyon yaratan ve Kürt hareketini hedef alan birçok habere imza atan Sabah Gazetesi bu yönlü haberlerini sürdürüyor. Sabah Gazetesi 22 Ağustos tarihinde de Bitlis E Tipi Kapalı Cezaevi’nden Cahit

Mektubu çarpıtan Sabah’a tepki

Paylaş

Söz konusu gençlerin, “kandırıldık” dediklerini iddia eden Sabah gazetesinin haberi ve iddiaları bizzat mektubu yazan Cahit Öner tarafından tekzip edildi. Mektup sahibi Cahit Öner, kendilerinden habersiz durumlarını örnek gösterdiği Cafer Çomak, Ekin Deniz, Yakup Bayhan, Yunus İper, Cemal Özdemir, Rıdvan Çiftçi ve Serkan Avcı’nın da yazılanları paylaştığı ileri sürülürken, ismi geçen arkadaşlarının da mektuptan haberdar olmadığını söyledi.

‘SABAH GAZETESİ’Nİ KINIYORUM’

Sabah Gazetesi’nin mektubunu yayınladığı Cahit Öner, DİHA’ya gönderdiği yeni bir mektupla, söz konusu arkadaşlarının yazılan mektuptan haberdar olmadığını belirterek, “Arkadaşlarıma karşı mahçup olduk” açıklamasında bulundu. Öner, Sabah Gazetesi’nin yayınladığı mektubun da çarpıtıldığını savunarak, şunları kaydetti: “Yazdığım mektup tamamıyla mağduriyetimle ilgiliydi. Mektubun ana konusu devletin bir taş yüzünden ben ve benim gibi insanlara verdiği orantısız cezalara ve haksızlığa yönelikti. Benimle aynı cezaları alan arkadaşların adını da örnek olarak yazdım. Fakat gazete bütün bu yazılanları ters yüz ederek mektubumu amacından saptırarak konuyu kendi lehine kara propagandaya çevirdi. Ayrıca mektupta adını verdiğim arkadaşların adı da kara propaganda malzemesi yapıldı. Hem ben hem de adı geçen arkadaşlarım mağdur oldular. Sabah Gazetesi’ni bu haberinden dolayı şiddetle kınıyorum.” (Ankara/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Portakal’da yarışacak belgesel ve kısa filmler kesinleşti

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa