5 bin eve Aktif direnişi anlatıldı

Emeğin Partisi İstanbul İl Başkanı Memet Kılınçaslan başkanlığında bir parti heyeti direnişteki Aktif Dağıtım işçilerini ziyaret ederek destek sundular.

5 bin eve Aktif direnişi anlatıldıEmeğin Partisi (EMEP) İstanbul İl Başkanı Memet Kılınçaslan Aktif işçileri için yardım toplarken 5 bin eve işçilerin haklı mücadelesini anlattıklarını söyledi. Aktif Dağtım işçilerine dün saat 12.30'da PERPA'da yapılan ziyarete Kılınçaslan ve beraberindeki EMEP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra, DİSK/Gıda-İş Genel Sekreteri Seyit Aslan, Haber-İş İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Levent Dokuyucu ve Şube Sekreteri Ali Küçükkoçkaya da katıldı. Ziyaretçileri TÜMTİS Sendikası'ndan Genel Örgütlenme Sekreteri Şükrü Günsili, Genel Eğitim Sekreteri Gürel Yılmaz, PERPA Temsilcisi Tuncay Sağıroğlu ve direnişteki Aktif Dağıtım işçileri karşıladı.Direnişin konusunda bilgi veren Şükrü Günsili, direnişlerinin 116. gününe girdiğini belirterek "Direnişin başarısında öz gücümüze güveniyoruz. Yapılan ziyaretler ve dayanışmalar bizim patronun yalnızlaştırma politikalarını boşa çıkartmamızı sağlıyor. Ancak şimdiye kadar sendikalardan ve emekten yana olduğunu söyleyen kurumlardan yeteri kadar destek göremedik" diye konuştu. Ziyaretçiler adına işçilere hitap eden Memet Kılınçaslan, işçilerin insanca bir yaşam isteği için direndiklerini söyledi. "Örgütlenme hakkınız olmazsa hiçbir hakkınız olmaz. Bizim için en büyük suç insanların haklarının gasp edilmesi ve aç bırakılmasıdır. Patron hem haklarınızı gasp ediyor hem de 116 gündür aç bırakıyor" diyen Kılınçaslan, emekçilerin yeteri kadar örgütlü olması halinde IMF'nin, yerli işbirlikçilerinin rahat davranamayacağını belirtti.

İşçiler politikayaKılınçaslan direnişin başarılı olması halinde Aktif işçilerinin diğer emekçilere de büyük bir armağan vermiş olacağını söyledi. Topladıkları 2.5 milyar liradan daha önemli olarak 5000 eve Aktif Dağıtım işçilerinin direnişini, haklılığını ve patronun haksızlığını anlattıklarını söyleyen memet Kılınçaslan şöyle devam etti: "Patronlar gazetelere ilan vererek propagandalarını yapıyorsa, biz de ev ev dolaşarak sizi anlatıyoruz." Türkiye'de sendikalı olma özgürlüğü yoksa demokrasinin de olamayacağını belirten Kılınçaslan, "Bir patron sendikalı oldu diye işçiyi işten atıyorsa, o patronun insanlığından şüphe edilir" diye konuştu. İşçilerin sendikalı olarak ücretleri ve hakları için mücadele etmeleri gerektiğini dile getiren Kılınçaslan, işçilerin aynı zamanda partileriyle birlikte politika yapmaları gerektiğini ifade etti. Kılınçaslan son olarak EMEP'in işçilerin tüm etkinliklerinde ve çalışmalarında yanlarında yer alacaklarını söyledi.
www.evrensel.net