03 Mart 2011 10:34

Mısır Başbakanı Şefik istifa etti

Mısır'da yönetimde olan Askeri Konsey, Başbakan Ahmet Şefik'in istifa ettiğini açıkladı.Yapılan açıklamada daha önce ulaştırma bakanlığı görevinde bulunan Essam Şeref'in yeni kabineyi kurmasının istendiği belirtildi.Ahmet Şefik, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in iktidarı bırakmasıyla sonuçlanan hal

Mısır Başbakanı Şefik istifa etti

Paylaş

Yapılan açıklamada daha önce ulaştırma bakanlığı görevinde bulunan Essam Şeref'in yeni kabineyi kurmasının istendiği belirtildi.

Ahmet Şefik, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in iktidarı bırakmasıyla sonuçlanan halk isyanı sırasında göreve gelmişti. Mısırlı isyancılar ve uluslarası gözlemciler Ahmet Şefik'in Mübarek rejimini temsil eden bir isim olması sebebiyle, kendisine sıcak bakmamışlardı.

Gözlemciler, Şefik'in istifa haberinin Mısırlı muhalifleri memnun edeceğini ancak cuma günü için Tahrir meydanı'nda bir gösteri planlandığını bildirdi. Kabineyi kurma görevinin, devrimi desteklemiş olan Essam Şeref'e verilmiş olmasının Mısır'daki muhalifleri sakinleştirmek için yapılmış bir hamle olabileceği söyleniyor. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Geçen senenin ‘en fena’ filmleri

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa