10 Aralık 2001 22:00

EMEP'in kuruluş yıldönümü kutlanıyor

Buca İlçe Örgütü'nün Hayal Düğün Salonu'nda gerçekleştirdiği etkinliğe Genel İş, Belediye İş, TÜMTİS ve Emekli-Sen Buca Şubesi yöneticileri de katıldı.

Paylaş
EMEP'in kuruluş yıldönümü kutlanıyorEMEP'in kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Buca İlçe Örgütü'nün Hayal Düğün Salonu'nda gerçekleştirdiği etkinliğe Genel İş, Belediye İş, TÜMTİS ve Emekli-Sen Buca Şubesi yöneticileri de katıldı. Buca İlçe Yöneticisi İsmail Canarı etkinlikte yaptığı konuşmada, yerellerde de Emek Platformu'nun oluşmasında ve gelişmesinde önemli rol oynayan EMEP'in bundan sonra da bu yöndeki çalışmalarına devam edeceğini vurguladı. EMEP GYK Üyesi Mustafa Yalçıner, ülkemizdeki ve dünyadaki gelir paylaşımının adaletsizliğini gözler önüne seren istatistiki bilgiler verdikten sonra, konuşmasına şöyle devam etti: "Gelirden halka ayrılan paydaki düşüşün oranı, bize düşen görevlerin büyüklüğüne denk düşüyor. Yaptıklarımız yapacak olduklarımızın yanında küçük kalıyor. Sımsıkı bir irade ve eylem birliği etrafında aldığımız kararları uygulamak üzere kendimize çeki düzen vermemiz ve hantallığımızı atarak her yerde kürsülerimizi kurmamız gerekiyor."

Aktif işçilerine destekEMEP Bornova İlçe Örgütü'nün düzenlediği ve Akçay Düğün Salonu'nda yapılan etkinlikte ilk konuşmayı yapan Bornova İlçe Başkanı Kemal Köroğlu, Emeğin Partisi'nin en geniş kesimleri örgütleyerek daha güçlü bir mücadele yürüteceğini dile getirdi. Genel Başkan Levent Tüzel'in mesajının okunmasından sonra "Aktif işçisi yalnız değildir", "Direnişin simgesi Aktif işçisi" sloganlarıyla sahneye gelen Aktif Dağıtım işçisi Mesut Açık, geride bırakılan 105 günlük süre içerisinde, İstanbul'da 400 İzmir'de de 30 Aktif işçisinin, sendikalaşma mücadelesi içerisinde işçi sınıfının gücünü gördüğünü dile getirerek, "Sürekli baskı altında olmamıza rağmen yılmayacağız, bu mücadeleyi kazanacağımıza inanıyoruz" dedi. Mustafa Yalçıner, TYS İzmir Temsilcisi ve yazarımız Bülent Habora ve TÜMTİS Genel Merkez Yöneticisi Recep Avcı'nın yaptığı konuşmalardan sonra Emek Gençliği adına konuşma yapan Turan Kara, "Bireyciliğin insanın doğasına aykırı olduğunun bilinciyle; okullarda, atölyelerde, semtlerde örgütlenerek bize dayatılan karanlığı aşacağız" dedi. Şiirlerin okunduğu her iki etkinlikte de Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu oyunlarını sergilerken Grup Alaz da müzik dinletisi sundu.
ÖNCEKİ HABER

ABD ve Rusya

SONRAKİ HABER

Hrant Dink, katledilişinin 12. yılında Stockholm'de anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa