Fotoğraf: AA

Emekli işçinin şarbonlu mektup paniği!

Cengiz Deniz ile eşi Sevim Deniz misafirlikten evlerine dönerken, kapıda bir zarf buldular. Sevim Hanım hemen zarfı eşinin elinden kaptı ve ışığa tuttu.

Emekli işçinin şarbonlu mektup paniği!İzmir'in Konak ilçesinde, emekli işçinin evinin kapısının altından atılan mektup zarfının içinde beyaz toz bulunduğu iddia edildi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Eşrefpaşa Yapıcıoğlu 721 sokaktaki evde oturan emekli işçi Erdoğan Cengiz Deniz ile eşi Sevim Deniz, gittikleri ziyaretten döndüklerinde kapının altından atılmış zarf buldular. Durumdan şüphelenerek polise ihbarda bulundular, zarfı ise evden uzaklaştırarak kaldırıma attılar.

Zarfta incelemeOlay yerine gelen polisler, evin çevresine güvenlik şeridi oluşturdu, çevrede güvenlik önlemleri aldı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri de zarfta incelemelerde bulundular. Bu arada olay, İzmir İtfaiyesi'ne bağlı Arama Kurtarma Sağlık ekibi "AKS-110"a da bildirildi.Mektup zarfını, olay yerine gelen AKS-110'dan özel giysili ekipler alarak, naylon torbaya koydular. Torba, daha sonra İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince tıbbi atıkların konulduğu özel naylon poşete yerleştirdi. İlgililer, zarfın incelenmek üzere Ankara Hıfzıssıhha Müdürlüğü'ne gönderileceğini belirttiler. Şüpheli mektubun komşular tarafından şaka amacıyla eve atılmış olabileceği üzerinde de duruluyor.

Zarftaki beyaz toz Evlerinin kapısının altından atılan esrarengiz zarfla ilgili konuşan Sevim Deniz, şunları söyledi: "Misafirlikten geç döndük. Kapıyı açtığımızda eşim Erdoğan, üzerinde isminin yazılı olan beyaz mektup zarfını aldı ve açmak istedi. Son günlerde her yerde şarbon olayı konuşulduğu için zarfı elinden aldım. İçeriye girdim, zarfı ışığa tuttuğumda içinde beyaz toz gördüm. Hemen dışarı çıkıp zarfı kaldırıma attım. Olayı daha sonra polise bildirdik. İlgililer gelerek zarfı aldılar."

Antibiyotik verdilerİl Sağlık Müdürlüğü görevlileri, Deniz çiftine 8 saatte bir tablet almak üzere antibiyotik verdi. Erdoğan Cengiz Deniz ve eşi Sevim Deniz, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
www.evrensel.net