28 Ağustos 2011 09:49

‘Kandil’de rahat yaşanmayacak’

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, bir televiyyon programına katılarak son dönemde artan çatışmalı ortama dair soruları yanıtladı.Atalay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son Kandil operasyonlarının çok etkili ve can alıcı sonuçları olduğunu iddia etti. Sınırötesi operasyonu, “yeni bir entegre strateji” diye tanımlayan

‘Kandil’de rahat yaşanmayacak’

Paylaş

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, bir televiyyon programına katılarak son dönemde artan çatışmalı ortama dair soruları yanıtladı.

Atalay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son Kandil operasyonlarının çok etkili ve can alıcı sonuçları olduğunu iddia etti. Sınırötesi operasyonu, “yeni bir entegre strateji” diye tanımlayan Atalay, “Yürüttüğümüz politika, bir stratejinin bir parçası. Entegre bir strateji. Bütün boyutlarını göz önüne alan, hiçbir boşluk bırakmayan bir bakış. Bu şekilde devam edecek’’ dedi. “Kandil falan artık rahat yaşanılır yerler olmayacak” diyen Atalay, Kandil bölgesinde köylerin boşaltılması ile ilgili olarak bir soruyu yanıtlarken, haberlerde geçtiğini ve gördüğünü ancak ‘’Doğrusu bizim kendi çalışmamız içerisinde öyle bir görüşme, öyle bir şey yok ama oralarda kendiliğinden olan bir şey varsa o ayrı bir değerlendirme. Bazı bilgiler de alınıyor o konularda tabii’’ dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Deniz Feneri’nin ucu Başbakan’a mı dokunuyor?’

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa