24 Eylül 2001 01:00

KSB'den Kocaeli halkına çağrı

Kocaeli Sendikalar Birliği (KSB), IMF politikaları ve antidemokratik uygulamalara karşı emekçi mahallelerinde yaşayan halkla birlikte hareket etme çabasında.

Paylaş
KSB'den Kocaeli halkına çağrı KOCAELİ - Kocaeli Sendikalar Birliği (KSB), IMF politikaları ve antidemokratik uygulamalara karşı emekçi mahallelerinde yaşayan halkla birlikte hareket etme çabasında. Bu amaçla mahallelerde toplantılar düzenleyecek olan KSB, halkı bu toplantılara katılmaya çağırdı. Geçtiğimiz cuma günü bir araya gelerek mücadele hattını belirleyen KSB, toplantıda alınan kararları bir sonuç bildirgesiyle açıkladı. IMF direktifleri ile uygulanan ekonomik politikalarla emekçilerin sefil günler geçirdiği belirtilen sonuç bildirgesinde, kriz bahanesiyle işten atmaların yoğunlaştığı, emek örgütlerinin yok edilmek istendiği ifade edildi. Kocaeli Sendikalar Birliği'nin bu politikaları kabul etmeyeceği açıklanan bildirgede, "KSB, işçisiyle, memuruyla, emeklisiyle, mahalledeki halkla örgütlü birliğini sağlayarak bu olumsuzları ortadan kaldırmak, işçi ve emekçilerin yaşayacağı bağımsız, demokratik bir Türkiye için mücadele verecektir" denildi.

ABD'ye kınamaABD'nin kendine yapılan saldırıyı bahane ederek dünyadaki hegemonyasını güçlendirmek için savaş çığırtkanlığı yaptığına dikkat çekilen bildirgede, şu ifadelere yer verildi; "Ülkemiz yöneticileri de, halkımızın hiç de çıkarı olmayan olası bir savaşta ABD'nin yanında yer alacaklarını ifade etmektedirler. Çıkacak ve katılacağımız her savaş ekonomik krizi hortlatacak, işten atmalar çoğalacak, açlık, işsizlik ve yoksulluk alabildiğine artacak. Onun için KSB, ABD'nin savaş çığırtkanlığını kınamaktadır. Çıkarılacak her türlü savaşa karşı da tüm gücümüzle mücadelemizi yükselteceğiz."

Halka çağrı Meclis'te Anayasa'nın 37 maddesinin değiştirilmeye çalışıldığı hatırlatılan bildirgede, emekçi taleplerinin hayat bulması için güçleri birleştirmenin zorunlu olduğu vurgulandı. KSB'nin önümüzdeki günlerde mahallelere inerek halkla güçbirliği içinde mücadeleye devam edeceği açıklanan bildirgede, "Buradan halkımıza çağrımızdır. Mahallelerde yapacağımız toplantılara katkı vermeyle bu olumsuzluklardan kurtulma şansımız olacağından tüm halkımızı toplantılara bekliyoruz" denildi.
ÖNCEKİ HABER

İlle de satacaklar

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ya yumruk atan Osman Sarıgün, AKP'den ihraç ediliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa