28 Ağustos 2011 09:48

Koşaner: Söylediklerimin arkasındayım

GENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, bir internet sitesinde kendisine ait ses kayıtlarının yayımlanmasıyla ilgili olarak, “Kimseden kaçırdığımız, sakladığımız ve gizlediğimiz konular değildir. Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım” dedi.Genelkurmay eski Başkan

Koşaner: Söylediklerimin arkasındayım

Paylaş

GENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, bir internet sitesinde kendisine ait ses kayıtlarının yayımlanmasıyla ilgili olarak, “Kimseden kaçırdığımız, sakladığımız ve gizlediğimiz konular değildir. Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım” dedi.

Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral Işık Koşaner, internet sitelerinde yayınlanan ve kendisine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin sessizliğini bozdu. Koşaner, yaptığı yazılı açıklamada görev süresi içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik “yoğun saldırıların” olduğu dönemde, çeşitli birlikleri ziyaret ettiğini ve bir kısmı ses kayıtlarında da yer alan konuşmaları yaptığını ifade etti. Koşaner, ses kayıtlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “İfade edilen konuların tamamı, devletin ilgili kurullarında üst düzey devlet yetkilileriyle yaptığım görüşmelerde de kendileriyle paylaştığım, hukuki olarak gereğinin yapılması için emir verdiğim konulardır. Kimseden kaçırdığımız, sakladığımız ve gizlediğimiz konular değildir” ifadelerini kullandı.

Koşaner, açıklamalarının arkasında olduğunu vurgulayarak, “Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım. Ancak üzüntüm, konuşmalarımın çarpıtılarak kamuoyuna sunulması ve aldığım karar nedeniyle şahsımın gayri ahlaki ve hukuki bir tartışmanın içine çekilmeye çalışılmasıdır. Ancak buna alet olmayacağım” ifadelerinde bulundu. Koşaner, açıklamalarında hukuka aykırı tek bir cümle dahi olmadığını ileri sürerek, “Eleştirel anlamda maksadı aşan ifadeler benzetmeler olabilir, nitekim gazetecilerle ilgili ifadeler bu çerçevede değerlendirilebilir. Ancak bu kinayeli ifadelerin maksadı da TSK’ya karşı devam eden bu süreçte medyanın rolüyle ilgili dinleyicilerin dikkatlerini çekmekti. Bu ifadeler kesinlikle hakaret amaçlı söylenmemiştir” diye kaydetti.

BALYOZ AÇIKLAMASI

Koşaner, “Ses kayıtlarında ‘Balyoz belgelerinin çaldırılması’ ifadesi kesinlikle yer almamaktadır. İfade edilen, o tarihlerde icra edilen plan seminerine yönelik ses kaydı ve bir kısım bilgi ve belgelere ilişkindir” ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

TÜBİTAK Başkanı görevden alındı

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa