19 Eylül 2001 21:00

ADT 16 Ekim'de 'perde' diyor

ADT, 16 Ekim'de, sezonu Küçük Tiyatro'da Nâzım Hikmet'in "Bir Ölü Evi Yahut Merhumun Hanesi", Yeni Sahne'de "Ölüm ve Kız", Altındağ Tiyatrosu'nda ise "Cengizhan'ın Bisikleti" adlı oyunların prömiyeri ile açacak.

Paylaş
ADT 16 Ekim'de 'perde' diyorAnkara Devlet Tiyatrosu (ADT), yeni tiyatro sezonuna 16 Ekim'de üç yeni oyunla başlayacak. Küçük Tiyatro "Bir Ölü Evi", Yeni Sahne "Ölüm ve Kız", Altındağ Tiyatrosu "Cengizhan'ın Bisikleti" adlı oyunların prömiyeri ile seyirci karşısına çıkacak. Aynı gün Büyük Tiyatro da geçen sezonun başarılı oyunlarından "Şaylok", Şinasi Sahnesi ise "Arzu Tramvayı" ile seyircileri selamlayacak. İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi "Ghetto" ile 17 Ekim'de seyircilerle buluşurken, çocuk oyunu "Bir Varmış İki De Varmış"ın prömiyeri 28 Ekim'de Küçük Tiyatro'da, "İkinci Caddenin Mahkûmu"nun prömiyeri ise 20 Ekim'de Şinasi Sahnesi'nde yapılacak. "Bir Kavanoz Kahkaha" Küçük Tiyatro'da, "Son Aylar" Yeni Sahne'de, "Nafile Dünya" ise Altındağ Tiyatrosu'nda sahnelenecek diğer oyunlar...

Nâzım'ın eseri Nâzım Hikmet'in "Bir Ölü Evi Yahut Merhumun Hanesi" adlı oyunu, 16 Ekim'de Küçük Tiyatro'da prömiyer yapacak. Rejisörlüğünü Mehmet Ege'nin üstlendiği oyunda, Savaş Tamer, Volkan Özgömeç, Okan Şenozan, Abdullah Ceran, Günaydın Yaltırak, Erdal Beşikçioğlu, İclal Özergün, Seda Oksal, Rengin Samurçay, Şemsettin Zırhlı, Gönül Döğüşçü, Refika Özbayer'in yanı sıra çok sayıda sanatçı rol alıyor. Dekorları Suar Şeylan'ın, kostümleri Nalan Türkoğlu'nun hazırladığı oyunda, "Ölen bir baba, feryat eden bir ana, merhum pederi için deli divaneye dönen bir genç kız ve birbirlerine giren iki üvey erkek kardeş"in traji-komik hayatları anlatılıyor. Yeni Sahne, Ariel Dorfman'ın yazdığı "Ölüm ve Kız" adlı oyunla perde açacak. Rejisörlüğünü Hakan Çimenser'in üstlendiği, dekor ve kostümlerini Hakan Dündar'ın hazırladığı oyunda Zeynep Yasa, Cem Emüler ve Mithat Erdemli rol alıyor. Altındağ Tiyatrosu ise 16 Ekim'de Refik Erduran'ın yazdığı, Ferdi Merter'in yönettiği "Cengizhan'ın Bisikleti" adlı oyunun prömiyeri ile perde açacak. Oyunun dekorunu Sertel Çetiner, kostümünü ise Fatma Görgü hazırladı. Oyunda, Altan Gördüm, Aydın Uysal, Edip Tümerkan, Neşet Erdem, Ali Hürol, Ayşe Atak, Gül Gökçe, Buket Türkyılmaz ile İnci Melis Pars rol alıyor. Ali Meriç'in yazdığı "Bir Varmış İki de Varmış" adlı çocuk oyununun prömiyeri ise 28 Ekim'de Küçük Tiyatro'da yapılacak. Gülizar Irmak'ın rejisörlüğünü üstlendiği oyunun dekorlarını Hakan Dündar, kostümlerini Esra Selah, müziklerini Turgay Erdener, danslarını ise Deniz Alp hazırladı.Neil Simon'un yazdığı "İkinci Caddenin Mahkûmu" adlı oyunun prömiyeri de 30 Ekim'de Şinasi Sahnesi'nde gerçekleştirilecek. Ege Aydan'ın yönettiği oyunda, Serhat Nalbantoğlu, Servet Pandur, Şahap Sayılgan, Hidayet Daş, Nesrin Üstkanat ve Alev Buharalı rol alıyor. Oyunun dekorları, Işın Mumcu, kostümleri ise Gülümser Erigür tarafından hazırlandı.
ÖNCEKİ HABER

Özelleştirme için yeni yasa

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa