İsrail katliamlarına McDonalds desteği

McDonalds, Filistin halkına karşı baskı ve katliam politikası güden İsrail'e maddi destek sağlıyor. McDonalds, ülkedeki restoranların cumartesi günkü geliri, Filistinlilere karşı mücadelede kullanılmak üzere işgalci İsrail hükümetine aktarılacak.

İsrail katliamlarına McDonalds desteğiİsrail hükümetinin, işgal altındaki Filistin topraklarında uyguladığı katliamlara, McDonalds'tan açık ve tam bir destek geldi. Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'ndeki McDonalds restoranları, Filistin halkına karşı açıktan tutum alarak, cumartesi günkü gelirini İsrail hükümetine bağışlayacak. Bu büyük bağış ve desteğin amacı, "Filistinlilerin uyguladığı şiddet ve terörizme karşı İsrail'e yardım" olarak açıklandı. Bağış yapılacak gün olarak Yahudilerin kutsal günü olan "cumartesi"nin seçilmesi de dikkat çekici.

15 bin restoranFilistin'in Türkiye Büyükelçiliği, McDonalds'ın bu yardım kampanyasını duyurarak, McDonalds'ın aldığı tutuma karşı harekete geçme ve Filistin halkının yanında olma çağrısı yaptı.McDonald's bugün 120 ülkede 28 binden fazla restorana sahip ve bunların yaklaşık 15 bini Amerika Birleşik Devletleri'nde.
www.evrensel.net