27 Ağustos 2011 10:11

KESK: Yeter artık, barış hemen şimdi

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, artan operasyonlara tepki göstererek, Taksim’de polis ablukası altında “Yeter artık barış hemen şimdi diyoruz. Çatışmalı ortam sona erdirilmeli, artık kimse ölmesin” çağrısında bulundu.KESK İstanbul Şubeler Platformu, “Artık yeter, barış hemen şimdi” şiarıyla Taksim Tr

KESK: Yeter artık, barış hemen şimdi

Paylaş

KESK İstanbul Şubeler Platformu, “Artık yeter, barış hemen şimdi” şiarıyla Taksim Tramvay Durağı’nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, Federal Kürdistan Bölgesi’nde savaş uçaklarının katlettiği sivillerin fotoğraflarının bulunduğu dövizler açıldı.

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Aydoğan, AKP hükümetinin sorunu sürekli askere havale ettiğini dile getirerek, somut adımlar atmayanların ve artık kimse ölmesin diyenlere karşı kimlerin savaş çığırtkanlığı yaptığının ortada olduğunu kaydetti.

Aydoğan, “Her gün gençlerimiz hayatlarını kaybederken ve yaşanan acılar ortadayken, Başbakan başta olmak üzere, böylesi dönemlerde daha sorumlu davranması gereken siyasilerin ve medyanın attıkları savaş çığlıklarının, tüm ülke için daha fazla ölüm, daha fazla acı ve gözyaşından başka bir anlam taşımadığını tarih bize defalarca göstermiştir. Senelerdir yaşanan savaşın bedelini ekonomik ve demokratik hakları kısıtlanarak en ağır biçimde ödeyen bu toplumun vicdanı olan emekçiler olarak “Yeter artık barış hemen şimdi” diyoruz. Barış ve bir arada yaşama taleplerini dile getiren demokratik güçlere yönelik baskı, gözaltı ve tutuklamalara son verilmelidir. Çatışmalı ortam sona erdirilmeli, silahlar susmalı yıllardır akan kanın durması için insani bir talep olan ‘artık kimse ölmesin’ çağrıları yanıtsız kalmamalıdır” dedi.
(İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

‘Savaş en çok kadınları etkiliyor’

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa