27 Ağustos 2011 10:06

Şengül: Temizliğe kendi evimden başladım

CHP’li Yenimahalle Belediyesinin de karıştığı yolsuzluk iddialarını ortaya atmasının ardından istifa eden CHP Eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül, konuyla ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından soruşturma başlatıldığını belirterek, kendisinden bir rapor istendiğini, o raporu da birkaç gün içinde Kılıçdaroğlu&r

Şengül: Temizliğe kendi evimden başladım

Paylaş

CHP’li Yenimahalle Belediyesinin de karıştığı yolsuzluk iddialarını ortaya atmasının ardından istifa eden CHP Eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül, konuyla ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından soruşturma başlatıldığını belirterek, kendisinden bir rapor istendiğini, o raporu da birkaç gün içinde Kılıçdaroğlu’ya ileteceğini söyledi.

Şengül, bugün Mülkiyeliler Birliğinde bir basın toplantısı düzenledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini il başkanlığı görevinin yanında, ‘Melih Gökçek düzenine’ karşı mücadele etmek konusunda da görevlendirdiğini ifade eden Şengül, bu süreçte kendi partilerine üye bazı yöneticilerin, bazı karar vericilerin de önlerine çıktığını belirtti. “Bir söz vardır; kendileri cam evlerde oturanlar başkalarının evine taş atamazlar. O nedenle biz önce kendi evimizde temizlik istiyoruz” diyen Şengül, “Onun için ben eleştiriye kendi evimden başladım. Şimdi oradan aldığım güçle Melih Gökçek’e ve A Takımına buradan taş atıyorum, çünkü temiz bir yerden siyaset yapıyoruz” dedi. Erdoğan’ın, “CHP pisliğini temizlesin, CHP temizlemezse devletin bu işi yapacak kurumları vardır” sözlerine de cevap veren Şengül, yolsuzluğa ilişkin görevlendirilecek savcı ve müfettişlerin soruşturma için Yenimahalle Belediyesinde 1-2 gün, Ankara Büyükşehir Belediyesinde ise 1-2 yıl harcayacaklarını ifade etti. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Blok, kongre ve parti sürecini başlattı

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de soğuk hava deposunda patlama: 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa