14 Ağustos 2001 21:00

Gökçek: FP'nin bir versiyonu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kuruluş dilekçesi dün İçişleri Bakanlığı'na verilen Adalet ve Kalkınma Partisi içinde yer almayı düşünmediğini belirterek, "Yeni parti maalesef FP'nin versiyonu olarak ortaya çıktı" dedi.

Paylaş
Gökçek: FP'nin bir versiyonuAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kuruluş dilekçesi dün İçişleri Bakanlığı'na verilen Adalet ve Kalkınma Partisi içinde yer almayı düşünmediğini belirterek, "Yeni parti maalesef FP'nin versiyonu olarak ortaya çıktı" dedi. Gökçek, Londra Westminister Belediye Başkanı Harvey Marshall ve eşi ile makamında bir araya geldi. Gökçek, Westminister'ın yoğun olarak Türklerin yaşadığı bir bölge olduğunu belirterek, bunun iki şehir arasındaki yakınlığı artırdığını ifade etti. Gökçek, bundan sonra Ankara ve Londra arasındaki işbirliğinin artacağına inandığını kaydetti. Melih Gökçek, kurulan partinin FP'nin devamı olarak ortaya çıktığı görüşünü belirterek, "FP'nin oylarına dayalı olarak kurulacak. Oysa yeni oluşumun daha geniş bir yelpazeyi kucaklamasını bekliyordum. Türkiye için hayırlı olsun. Açıklanan kurucular kurulunda bulunanların 42'si eski listede de var. Yarın 54 milletvekili katılacakmış. Geçen seferden pek değişiklik yok. Oysa bütün partileri içine alan geniş bir vitrin olmalıydı" dedi.

'Adını değiştirmişler'Melih Gökçek, "Siyasi yaşamınıza nasıl devam edeceksiniz" sorusunu da, "Arkadaşlarla gelişmeleri değerlendirip, yeni bir yol çizip, siyasette onun içinde yer alacağız" şeklinde yanıtladı. Gazetecilerin, "Partinin adını nasıl buldunuz" sorusuna ise Gökçek, "İnanın adını bilmiyorum" yanıtını verdi. Gazeteciler, Gökçek'e partinin adının Adalet ve Kalkınma Parti'si olduğunu hatırlatarak, "Siz ne olmasını önermiştiniz" diye sordular, Gökçek, "Biz 'Yeni Oluşum'da karar kılmıştık, demek ki değiştirmişler. Logosu da ampül olacaktı" dedi.
ÖNCEKİ HABER

AB'ci ve özelleştirmeci

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa