Ölüm orucunda 31. ölüm

Adalet Bakanlığı, F tipi cezaevlerinde ölüm orucunda bulunan tutuklu ve hükümlülerin taleplerine kulak tıkamayı sürdürürken ölüm bilançosu her geçen gün artıyor.

Ölüm orucunda 31. ölüm Adalet Bakanlığı, F tipi cezaevlerinde ölüm orucunda bulunan tutuklu ve hükümlülerin taleplerine kulak tıkamayı sürdürürken ölüm bilançosu her geçen gün artıyor. F tipi cezaevlerinin kapatılması ve tecritin son bulması amacıyla sürdürülen ölüm orucunda bir kişi daha yaşamını yitirdi. Daha önce Ümraniye Cezaevi'nde başladığı ölüm orucunu tahliye edildikten sonra Küçük Armutlu'daki evde sürdüren Osman Osmanağaoğlu ölüm orucunun 299. gününde hayatını kaybetti. Osmanağaoğlu Ümraniye'den Kandıra F Tipi Cezaevi'ne sevk edilmişti. Osmanağaoğlu'nun ölmesiyle ölüm orucunda yaşamını yitirenlerin sayısı 31'e ulaştı.

İHD'den sessiz tepki Osman Osmanağaoğlu'nun yaşamını yitirmesinin ardından İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi "Siyah Sessiz Tepki" eylemini gerçekleştirdi. Eylemde konuşan İHD İstanbul Şubesi Başkanı Eren Keskin, Adalet Bakanlığı'nı göreve çağırdı. Keskin ayrıca, kendini muhalif olarak tanımlayıp ölüm oruçlarına tepkisiz kalanlara da tepki gösterdi.
www.evrensel.net