Öcalan ile görüşme 10. kez engellendi

Öcalan ile görüşme 10. kez engellendi

Müvekkilleri PKK Lideri Abdullah Öcalan ile 4 haftadır görüşemeyen Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının önümüzdeki hafta Çarşamba günü gerçekleştirmek istedikleri görüşme için yaptıkları başvuru "Resmi tatil" gerekçesi ile reddedildi. Görüşmelerin engellenmesi 5. haftaya girerken,

Müvekkilleri PKK Lideri Abdullah Öcalan ile 4 haftadır görüşemeyen Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının önümüzdeki hafta Çarşamba günü gerçekleştirmek istedikleri görüşme için yaptıkları başvuru "Resmi tatil" gerekçesi ile reddedildi. Görüşmelerin engellenmesi 5. haftaya girerken, avukatların 10. başvurusu da reddedilmiş oldu.

Müvekkilleri PKK Lideri Abdullah Öcalan ile 4 haftadır görüşemeyen Asrın Hukuk Bürosu avukatları Ömer Güneş, İbrahim Bilmez, Sebahattin Kaya ve Mehmet Bayraktar önümüzdeki hafta Pazartesi, Çarşamba veya Cuma günü görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru da bulundu. Başvuru üzerine avukatlara verilen yazılı cevapta, Çarşamba günü "Resmi tatil" olduğu gerekçesi ile görüşmenin gerçekleştirilmeyeceği belirtildi. Avukatların Cuma günü için yaptıkları başvuruya ise henüz cevap verilmedi.

Avukatların 27 Temmuz 2011 tarihinden müvekkilleri Öcalan ile görüşemedikleri süre 5. haftasına girerken avukatların yaptığı 10. Başvuru da reddedilmiş oldu. (İSTANBUL)

www.evrensel.net