08 Ağustos 2001 21:00

CHP Genelkurmay'a destek verdi

Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri ile bu ilçelere bağlı beldeleri ziyaret eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gezisi sırasında gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı.

Paylaş
CHP Genelkurmay'a destek verdi Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri ile bu ilçelere bağlı beldeleri ziyaret eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gezisi sırasında gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Baykal, "Türkiye'de tartışma dışı kalması gereken kurumların tartışmaya sokulması yanlış ve tehlikelidir" diyerek Yılmaz'ı eleştirdi. Yanlış politikalar sonucu krizler yaşandığını söyleyen Baykal, "Son tartışma, ekonomi dışı nedenlerle de hükümetin işbaşında kalmasının sorunları çözemeyeceğini ortaya koydu" iddiasını dile getirdi. Yaşanan gelişmelerin Türkiye'nin istikrarını tehlikeye sokabileceğini, ekonomik istikrarın bu tartışmadan etkilenebileceğini anlatan CHP Genel Başkanı Baykal, hükümetin, kendi ürettiği sorunlara çözüm arar hale geldiğini söyledi.

Çiller ekonomi dediDYP Genel Başkanı Tansu Çiller, ulusal güvenlik kavramı ile ilgili "gerginliğin" ekonomide piyasaları etkilemeyeceğini umut ettiğini söyledi.
ÖNCEKİ HABER

Hükümetten Şaron'a tam destek

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa