06 Temmuz 2001 01:00

Pitt ve Roberts ilk kez bir arada

Geçtiğimiz hafta yaz ayları için bereketli bir hafta olmuştu. Bu hafta ise Amirakan yapımı bir film gösterime giriyor.

Paylaş
Pitt ve Roberts ilk kez bir arada
Geçtiğimiz hafta yaz ayları için bereketli bir hafta olmuştu. Bu hafta ise Amirakan yapımı bir film gösterime giriyor. "The Mexican" (Meksikalı). 2001 yılı yapımı olan film, aksiyon-komedi türünde bir yapım. Yönetmenliğini Gore Verbinski'nin gerçekleştirdiği filmde, popüler Hollywood sinemasının iki ünlü aktörü Brad Pitt ve Julia Roberts rol alıyor. Bu ikiliye ise, James Gandolfini, J.K. Simmons ve Bob Balaban eşlik ediyor. Filmin konusu kısaca söyle; oldukça beceriksiz bir çete üyesi olan Jerry (Pitt) son işinde her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştır. Bunu düzeltmesi için kendisine bir şans daha verilir. Bu kez görevi "The Mexican" adlı çok değerli bir antika silahı bulup getirmektir. Jerry'nin pis işlere bulaşmasından hoşlanmayan sevgilisi Samantha (Roberts), onu terk ederek Las Vegas'a gitmeye karar verir.
Silahı bulmak için Meksika'ya giden Jerry ise yine zor durumda kalır. Arabası çalınır ve silahı kaybeder. Bu arada duyarlı bir mafya üyesi olan Leroy, Las Vegas'ta Samantha'yı rehin alarak Jerry'nin silahı getireceğinden emin olmak ister. Samantha, Leroy ile konuştukça onun soğukkanlı bir katilden çok duygusal bir insan olduğunu öğrenmeye başlar.
Film Hollywood'un iki starı olan Brad Pitt ve Julia Roberts'ın ilk kez bir araya geldikleri film olma özelliğini taşıyor.
Son bir hatırlatma mafya babasını canlandıran Gandolfini'nin performası eleştirmenler tarafından benenildi.
ÖNCEKİ HABER

Şırnak komplosunda tahliye kararı

SONRAKİ HABER

Sinop'ta tek katlı ahşap ev yandı: 3 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa