Felç riskine rağmen ameliyat sırası bekliyor

Felç riskine rağmen ameliyat sırası bekliyor

Bursa’da, bel kemiğinin kırık olduğu tespit edilen ve felç riski olduğu için acilen ameliyat olması gerektiği bildirilen kanser hastasına 3 hafta sonraya ameliyat günü verildi. Yadigar Karabulut, Uludağ Üniversitesi(UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde verilen randevunun öne çekilmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Karabu

UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği ise Karabulut gibi omurga cerrahisi ameliyatı için çoğunluğu acil 100 kişinin sırada beklediğini, ancak Karabulut’un aciliyeti olduğu için bayramdan sonra acil listesine alındığını açıkladı.
Merkez Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi’ndeki evinde hareketsiz bir şekilde yatan 3 çocuk babası Karabulut’un tedavi sürecinde çocuklarının eğitimleri de aksadı. Babasını tedaviye götürüp getirmek için Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencisi Ergün Karabulut, kaydını dondurarak baba ocağına döndü. Lise Öğrencisi Uğur Karabulut ise babasının tedavisine katkı koymak amacıyla çalışmak üzere okuldan ayrıldı. Karabulut’un küçük oğlu Uğur ise lise öğrenimini sürdürüyor.

‘KADERİMİZE TERKEDİLDİK’

Tedavi sürecinde çok zorluk yaşadıklarını belirten Yadigar Karabulut’un eşi Birsen Karabulut, “Hastaneden bize eşimin acil ameliyat olması gerektiğini söylediler ama 3 hafta sonraya gün verdiler. Çaresiz kaldık. Felç riski olduğu için korkuyoruz. Başka bir hastanede ameliyat olması hem riskli hem de 15 bin lira maliyetli. Eşimin emekli maaşıyla geçiniyorduk, tedavi sürecinde çocuklarım bile okullarını bırakmak zorunda kaldı. Hastaneye gidip gelirken 4 kişi hareket ettirmeden sırtımızda eve indirip çıkarıyoruz. Evde yatıyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Bizi bıraktılar. Doktorlar ‘Bir saat bile geçmeyecek, felç olabilir’ dediler ama evde çaresiz bekliyoruz.” diye konuştu.

Tedavi sürecinde çocuklarının kendisine yardım amacıyla okulu bıraktığını anlatan Yadigar Karabulut ise yetkililerden yardım bekliyor. 49 yaşındaki Karabulut şunları kaydetti: “Ne yapacağımı ben de şaşırdım. Beynimde tümör var, ciğerimde kanser var. Hangisine kafa yoracağımı ben de şaşırdım.” (Bursa/CİHAN)

www.evrensel.net