02 Haziran 2001 21:00

Kamu emekçileri eylemlerini sürdürüyor

Kamu emekçilerinin sahte sendika yasa tasarısına karşı eylemleri dün de devam etti. Kamu emekçileri pek çok ilde eylem yaparak, taleplerini dile getirdiler.

Paylaş
Kamu emekçileri eylemlerini sürdürüyor
Kamu emekçilerinin sahte sendika yasa tasarısına karşı eylemleri dün de devam etti. Kamu emekçileri pek çok ilde eylem yaparak, taleplerini dile getirdiler. Eylemlerde, yasa tasarısının Meclis'te görüşülmeye başlandığı gün işbırakılarak alanlara çıkılacağı bildirildi.
KESK Adana Şubeler Platformu dün Uğur Mumcu Meydanı'nda 15 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi.
Eylem sırasında konuşan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adana Şube Sekreteri Vehbi Yıldırım, KESK'in yeni eylem takvimini hatırlatarak, sahte yasaya karşı mücadelenin devam edeceğini söyledi. Yıldırım, "Sahte sendika yasa tasarısına karşı eylemlerimiz çarşamba gününden itibaren devam edecek. Eğer tasarı mecliste erken tartışılmaya başlanırsa görüşüldüğü gün Türkiye'nin heryerinde işbırakıp alanlara çıkacağız" diyerek, kararlılıklarını ifade etti. Kamu emekçilerinin her an alana çıkmaya hazır olduğunu belirten Yıldırım, "Eğer yasa tasarısı belirlediğimiz tarihten önce Meclis'te görüşülmeye başlanırsa hemen alanlara inmeye hazırız" diye konuştu.
KESK Antakya Şubeler Platformu, Arkeoloji Müzesi önünde oturma eylemi yaptı. Sık sık sloganların atıldığı eylem Emlak Bankası çalışanlarının başlattığı mücadeleye destek çağrısıyla sona erdi.
Bursa'da 250 kamu emekçisi Orhangazi Parkı'nda bir araya geldi. Eyleme direnişteki Üçyıldız işçileri de "Sendikalı olarak çalışmakta kararlıyız" dövizleriyle katıldılar.
KESK Trabzon Şubeler Platformu da 'Sahte Sendika Yasası'na karşı toplu olarak viziteye çıktı. Daha sonra Numune Hastanesi önünden Atatürk Meydanı'na kadar yürüyen kamu emekçileri 20 dakikalık oturma eylemi yaptı. Erzincan'da da kamu emekçileri sahte sendika yasasına karşı perşembe ve cuma günleri yaptıkları eylemlerle tepkilerini ortaya koydular.
ÖNCEKİ HABER

Banka çalışanlarının miting günü

SONRAKİ HABER

AKP'nin Osmaniye Düzce Tokat ve Amasya belediye başkan adayları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa