12 Mayıs 2001 21:00

F Tipi sorumlularına suç duyurusu

Siyasi parti, sendika ve dernek mensubu, bugün Sultanahmet Adliyesi'ne giderek, F tipi cezaevlerinde yaşanan insanlık dışı uygulamalara ve ölüm oruçlarına seyirci kalan Adalet Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Paylaş
F Tipi sorumlularına suç duyurusu
Siyasi parti, sendika ve dernek mensubu, bugün Sultanahmet Adliyesi'ne giderek, F tipi cezaevlerinde yaşanan insanlık dışı uygulamalara ve ölüm oruçlarına seyirci kalan Adalet Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunacak. Çağdaş Hukukçular Derneği, Sosyalist İktidar Partisi, Emeğin Partisi, Halkın Demokrasi Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, TAYAD, TUYAB, İHD, Enerji Yapı Yol-Sen İstanbul Şubesi, Haber-Sen İstanbul Şubesi, Halkevleri, SES, Özgürlük İçin Mücadele Platformu, Limter-İş, BES 1,2 ve 3 Nolu Şube, DİSK Basın-İş, Belediye-İş 1, 2, 3 İETT ve İtfaiye Şubeleri bugün saat 13.00'da Beyazıt Meydanı'nda buluşarak Ölüm oruçlarına seyirci kalanlan Adalet bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Sultanahmet Adliyesi'ne gidecek.
"F tipi Cezaevlerinde uygulanan tecrit nedeni ile devam eden ölüm oruçlarında her gün ölümler yaşanıyor. Hepimiz tecritin kaldırılması ve ölümlerin durdurulması için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu kez hep birlikte sesimizi duyurmak, güçlü ve etkin mesaj vermek surumluluğu ile karşı karşıyayız" diyen parti ve kitle örgütü temsilcileri, duyarlı tüm insanları suç duyusu eylemine katılmaya çağırdı.
ÖNCEKİ HABER

İç borç dış borçla finanse edilecek

SONRAKİ HABER

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa