25 Ağustos 2011 10:13

Kaddafi’yi bulana 1.7 milyon dolar

MUHALİFLER, Bingazi’de kurdukları Ulusal Geçiş Konseyi’ni, başkent Trablus’a taşıma hazırlıkları yaparken, Muammer Kaddafi’yi arama çalışmalarını da sürdürüyor.  Kaddafi’yi ölü ya da diri getirene 2 milyon Libya dinarı (1.7 milyon dolar) verileceği ifade edildi.Muammer Kaddafi’nin karargahı, Bab

Kaddafi’yi bulana 1.7 milyon dolar

Paylaş

MUHALİFLER, Bingazi’de kurdukları Ulusal Geçiş Konseyi’ni, başkent Trablus’a taşıma hazırlıkları yaparken, Muammer Kaddafi’yi arama çalışmalarını da sürdürüyor.  Kaddafi’yi ölü ya da diri getirene 2 milyon Libya dinarı (1.7 milyon dolar) verileceği ifade edildi.

Muammer Kaddafi’nin karargahı, Bab el Aziziye’yi ele geçiren göstericiler, Trablus’ta hakimiyeti hâlâ tam olarak sağlayabilmiş değil. Karargahın hemen yakınındaki Ebu Selim Mahallesi üzerinde direnen Kaddafi yanlıları, havaalanına giden yolu da keskin nişancıları sayesinde ulaşıma kapatmış durumda.

Muhalifler, başkent Trablus’un neredeyse tamamını ve ülkenin yüzde 95’ini kontrol altına aldıklarını öne sürüyor. Fakat Ebu Selim bölgesinden, muhaliflerin kontrolündeki yerlere yönelik yoğun ateş sürüyor. Muhalif güçler, Trablus’taki uluslararası havaalanını da kontrol ettiklerini iddia ediyor fakat bölgeden hâlâ çatışma haberleri geliyor. Havaalanına giden yolun, Kaddafi yanlılarının yoğun ateşi altında olduğu belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Savaş tamtamları çalarken

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa