25 Ağustos 2011 10:07

Radikal giderek küçülüyor

EYLÜL itibariyle personel giderlerinde büyük bir kemer sıkmaya gidecek olan Radikal’de yazarlara eylülden itibaren telif ödenmeyecek...Doğan Grubu çatısı altındaki gazetelerden Radikal’de birkaç isim hariç, artık yazarlara ücret ödenmeyecek. Yazarlara eylül ayı sonundan itibaren ücret ödenmeyeceği bi

Radikal giderek küçülüyor

Paylaş

EYLÜL itibariyle personel giderlerinde büyük bir kemer sıkmaya gidecek olan Radikal’de yazarlara eylülden itibaren telif ödenmeyecek...

Doğan Grubu çatısı altındaki gazetelerden Radikal’de birkaç isim hariç, artık yazarlara ücret ödenmeyecek. Yazarlara eylül ayı sonundan itibaren ücret ödenmeyeceği bildirilmeye başlandı.

Radikal yönetimi telif almadan yazmak isteyen yazarlarla bayram ertesi yoluna devam edecek. Son olarak da Radikal Yayın Yönetmeni Eyüp Can, bölüm şeflerine bu ay sonu işten çıkarmalarla yüzde 25 küçülme planlandığını deklare etmişti. Şimdi yazar bütçesi de kısılarak ek tasarruf sağlanması amaçlanıyor. Geçen yıl kapanan Referans gazetesi ile birleşen Radikal gazetesi, bir yıllık sürede yeni boyutuyla da beklenen hedeflere ulaşamadı. Bu girişimden de sonuç alınmazsa Radikal’in yoluna iPad gazetesi olarak devam etmesi de seçenekler arasında.

Öte yandan gazetenin Hayat Eki ile ilgili düzenlemesinden sonra yazarlarından biri ile yolları ayrıldı. Hayat ekinin Radikal’in içine alınmasını Eyüp Can sağlık köşesinden duyurmuştu ve ilk ayrılık gerçekleşti Radikal Hayat Eki Yazarlarından Kaan Sezyum gazete ile yollarını ayırdı. Kaan sezyum ayrılığı Twitter’dan duyurdu: “kaansezyum kaan sezyum: Radikal’deki son yazım bit.ly/nDhirz (Valla ben de yeni öğrendim, ehehe). 400 küsur haftadır okuyan herkesi salonda severce.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

175 günün ardından nihayet

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa