16 Nisan 2001 01:00

Dışardaki ölüm orucunda ikinci ölüm

F tipi cezaevlerinde bulunan tutuklulara destek vermek amacıyla dışarıda ölüm orucunda bulunan tutuklu yakınlarından Canan Kulaksız,dün yaşamını yitirdi.

Paylaş
Dışarıdaki ölüm orucunda ikinci ölüm
F tipi cezaevlerindeki tecrit ve işkencenin kaldırılması ve ölüm orucunda bulunan siyasi tutuklulara destek vermek için dışarıda ölüm orucunda bulunan tutuklu yakınlarından Canan Kulaksız, dün sabah yaşamını yitirdi. TAYAD'lı bir grup tutuklu ve hükümlü yakınıyla birlikte Sarıyer'in Küçükarmutlu Mahallesi'ndeki bir evde 137 gündür ölüm orucunda olan Kulaksız, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisiydi. Ölüm orucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükselirken, dışarıda ölüm orucunda bulunan ve aralarında Canan Kulaksız'ın ablası Zehra Kulaksız'ın da bulunduğu birçok kişinin durumunun kritik bir aşamaya geldiği bildirildi.
19 yaşında hayatını kaybeden Kulaksız'ın amcası Mehmet Kulaksız'ın 19 Aralık 2000 tarihinde cezaevlerine düzenlenen operasyon sırasında Bayrampaşa Cezaevi'nde bulunduğu ve kurşunla yaralandığı öğrenildi. Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne sevk edilen Mehmet Kulaksız da ölüm orucunu sürdürüyor. Armutlu Cemevi'nde bulunan Kulaksız'ın cenazesi, vasiyeti gereği memleketi olan Rize'de toprağa verilecek.
ÖNCEKİ HABER

Kıyamet 'iç kaynak'tan kopacak

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ya yumruk atan Osman Sarıgün, AKP'den ihraç ediliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa